Data: 15 lutego 2020 Kategoria: Medycyna estetyczna
Medycyna estetyczna

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Piękny i zadbany wygląd ciała to pragnienie wielu z nas. Aby to osiągnąć, często korzystamy z zabiegów medycyny estetycznej. Jest to dosyć nowy obszar medycyny, który jest niezwykle skuteczny oraz efektywny. Z tego też powodu medycyna estetyczna staje się coraz bardziej popularna. Czym tak właściwie jest i co możemy zyskać korzystając z zabiegów medycyny estetycznej? Postaramy się to przybliżyć.

Czym jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to pojęcie, które stosunkowo niedawno pojawiło się w Polsce, bo w latach 90. Jednak jej popularność szybko wzrosła i obecnie jest to prężnie działająca gałąź medycyny i kosmetologii. Jak mówią specjaliści z salonu kosmetycznego BlackBerry Beauty:Głównym obszarem działalności medycyny estetycznej jest poprawa jakości życia pacjentów. Jest to osiągane poprzez dbanie, pielęgnację i poprawianie kondycji skóry oraz wyglądu zewnętrznego“. Dzięki takim zabiegom nasze samopoczucie ulega znacznej poprawie oraz zyskujemy większą pewność siebie. Wszystko dlatego, że wygląd dla większości z nas jest bardzo ważny i przywiązujemy do niego codziennie dużą uwagę. Medycyna estetyczna jest więc czymś między chirurgią plastyczną, a kosmetologią. Podczas zabiegów medycyny estetycznej wykonywane są działania mające na celu poprawę wyglądu i kondycji skóry bez ingerencji operacyjnej.

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Do najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej zaliczamy przede wszystkim korekcję i spłycenie zmarszczek, modelowanie owalu twarzy, powiększanie ust, czy usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ponadto możemy skorzystać również z zabiegu usuwania znamion, przebarwień oraz blizn, mikro-dermabrazji, a nawet usuwania naczynek i pajączków. Wszystkie te zabiegi wykorzystują profesjonalne substancje lecznicze oraz nowoczesny sprzęt, który pozwala osiągnąć zadowalające efekty bez konieczności ingerencji chirurgicznej i długotrwałych pobytów w szpitalach.

Kiedy warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Oczywiście głównym przesłaniem do skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej będzie chęć poprawy wyglądu. Jeśli chcemy pozbyć się zmarszczek, ujędrnić lub nawilżyć skórę to zabiegi medycyny estetycznej doskonale się sprawdzą. Dodatkowo profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej poprawią koloryt skóry, zredukują cienie pod oczami, czy też pomogą w pozbyciu się cellulitu oraz zmniejszeniu rozstępów. Warto również wiedzieć, że do zabiegów wykorzystywane są między innymi: laser, fale ultradźwiękowe, światło oraz specjalistyczne masaże. Jeśli chcemy w krótkim czasie zobaczyć widoczne efekty i poprawę kondycji naszej skóry, to warto zdecydować się na zabiegi medycyny estetycznej.

Materiał Partnera