Data: 2 stycznia 2020 Kategoria: Zdrowy styl życia
wypoczynek w zakopiańskich pensjonatach

Zakopiańskie pensjonaty gwarancją wypoczynku na najwyższym poziomie

Zakopane to miejsce chętnie wybierane przez wielu z nas zarówno na krótkie weekendowe wycieczki, jak i długie pobyty dla rodzin oraz wycieczek zorganizowanych. Jest to miejsce niezwykle magiczne i lubiane zarówno przez starszych jak i młodszych turystów. Odwiedzamy je latem i zimą w pełni korzystając z uroków każdej pory roku. Dlaczego tak chętnie wracamy do zakopiańskich pensjonatów? 

Niewątpliwie największą zaletą zakopiańskich pensjonatów jest niezwykła góralska atmosfera, która w nich panuje. Właściciele pensjonatów dbają o każdy szczegół tak, aby wypoczynek był na jak najwyższym poziomie. Jak mówią pracownicy Willi Excelsior: “W pokojach oraz domkach znajdziemy wszelkie niezbędne elementy, takie jak pościel, szafy, łazienkę, telewizor, czy mini aneks do samodzielnego przygotowania kawy i herbaty. Co więcej, widok z pokojowych okien zapiera dech w piersiach”. Nieodłącznym elementem zakopiańskiego krajobrazu są przepiękne górskie widoki, które rozpościerają się z hotelowych okien. Niektóre kwatery posiadają pokoje, czy też domki urządzane z zachowaniem najbardziej charakterystycznych elementów góralskiej kultury. Znajdziemy w nich drewniane zdobione meble, dywany oraz tradycyjne góralskie dekoracje.

Dodatkowe udogodnienia

Większość zakopiańskich pensjonatów oferuje nam pełne wyżywienie. Jest to szczególne udogodnienie, jeśli wybieramy się na dłuższy pobyt. Co więcej, taka opcja daje nam możliwość spróbowania regionalnych wyrobów oraz dań. Oczywiście w ofertach hoteli znajdziemy również dania powszechne w całej Polsce tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Dodatkowo wiele pensjonatów umożliwia skorzystanie z przylegających obok ogrodów, gdzie można rozpalić ognisko lub zrobić grilla. Jednak zakopiańskie pensjonaty to nie tylko komfortowe pokoje oraz regionalne potrawy, ale świetne miejsce, aby odpocząć i się zrelaksować. Niektóre hotele oferują dodatkowo strefę SPA, w której znajdziemy saunę, basen, czy jacuzzi. W pensjonatach znajdziemy również sale konferencyjne, siłownie a nawet wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. 

Zakopane atrakcyjne zarówno zimą, jak i latem

Swój urok Zakopane zawdzięcza temu, że możemy się tam wybrać zarówno zimą jak i latem. Zakopiańskie pensjonaty cieszą się dużą liczbą gości przez cały rok. Latem przyjeżdżamy pochodzić po tatrzańskich szlakach górskich i podziwiać piękne widoki, z kolei zimą w Zakopanem nie brakuje zapalonych narciarzy. Jest to miejsce, które jest atrakcyjne zarówno dla rodzin z dziećmi, młodzieżowych wyjazdów, wycieczek zorganizowanych czy też firmowych eventów.

Materiał Partnera