Data: 23 września 2019 Kategoria: Zdrowy styl życia

Oczyszczacz powietrza – czym jest i dlaczego warto go stosować?

Oczyszczacz powietrza może okazać się świetnym rozwiązaniem na coraz bardziej zanieczyszczone środowisko. Szczególnie pomóc może osobom wrażliwym na zanieczyszczenia, alergikom, dzieciom i osobom starszym. Czym właściwie jest to urządzenie, jak działa oraz kiedy warto je zastosować? Poniżej najważniejsze informacje na temat oczyszczacza powietrza.

Czym jest oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza stosowane w domach są urządzeniami elektrycznymi o niewielkich rozmiarach, które mają za zadanie filtrować powietrze w celu oczyszczenia go. Jest to możliwe dzięki filtrom znajdującym się we wnętrzu urządzenia. Oczyszczacz jest zbudowany z wentylatora, który zasysa zanieczyszczona powietrze do wnętrza urządzenia. Następnie jest ono filtrowane za pomocą właściwych filtrów znajdujących się w oczyszczaczu. Tak przefiltrowane powietrze trafia z powrotem do pomieszczenia. Dodatkową funkcją tego urządzenia może być jonizacja powietrza oraz nawilżanie go. Jego używanie jest szczególnie polecane w sezonie grzewczym, kiedy powietrze na zewnątrz jest bardzo zanieczyszczone, a to wewnątrz suche od ogrzewania. Oczyszczacz do domu nie zajmuje wiele miejsca, a może przynieść efekty, o których można było pomarzyć przed jego stosowaniem.

Jakie zanieczyszczenia usuwa oczyszczacz powietrza?

Wiele osób przed zakupem oczyszczacza będzie zastanawiać się, jakich zanieczyszczeń można pozbyć się za jego pomocą. Tak naprawdę odpowiedź nie jest taka oczywista. W zależności od tego, jaki rodzaj oczyszczacza się wybierze, będzie on mógł usuwać różne zanieczyszczenia. Są oczyszczacze powietrza, które pozwalają likwidować zanieczyszczenia typowo smogowe, związane z zanieczyszczeniem powietrza spalinami i dwutlenkiem węgla. Stworzone także urządzenia z myślą o alergikach. Usuwają one niebezpieczne dla nich alergeny, wirusy i bakterie. Dzięki temu ograniczają reakcje alergiczne mieszkańców danego wnętrza. Inną praktyczną odsłoną oczyszczaczy powietrza są te z filtrem węglowym. To właśnie dzięki niemu mogą one likwidować nieprzyjemne zapachy zanieczyszczające powietrze w danym pomieszczeniu lub domu.

Dlaczego warto zdecydować się na oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz do domu wydaje się dobrym rozwiązaniem, jednak czy na pewno warto inwestować w ten sprzęt? Czy naprawdę przynosi on korzystne rezultaty? Zdecydowanie tak! Poniżej można zapoznać się z zaletami, jakimi odznacza się oczyszczacz powietrza:

  • usuwanie z powietrza różnych rodzajów zanieczyszczeń,
  • możliwość zakupu modelu dostosowanego do własnych potrzeb,
  • niewielkie rozmiary urządzenia,
  • możliwość przenoszenia go z miejsca na miejsce,
  • nawilżanie i jonizacja powietrza,
  • zapobieganie nasilaniu się chorób i alergii,
  • tani koszt utrzymania urządzenia,
  • rozwiązanie możliwe do stosowania zarówno w domach, jak i mieszkaniach.

Jak widać, oczyszczać powietrza jest dobrym pomysłem na zadbanie o zdrowie własne i swoich domowników. Pozwala ono oddychać powietrzem bez zanieczyszczeń i alergenów, które mogą niekorzystnie wpływać na stan organizmu i samopoczucie.

Materiał Partnera