Data: 5 lipca 2017 Kategoria: Zdrowy styl życia

Najmodniejsze firanki w tym sezonie

Każdy nowy rok i nowy sezon przynosi kilka zmian w modzie. I to również tej domowej. Jakie trendy w aranżacji dekoracji okna czekają nas w tym sezonie ? Jakie firany są najmodniejsze i w jakie warto się zaopatrzyć ?

Firanki białe bez wzorów

Czyli zwykłe, proste firany z woalu bądź tiulu, pozbawione dodatkowych ozdób, nadruków czy wzorów. Koniecznie śnieżnobiałe. Tak, by podkreślały czystość i rozjaśniały pokój. Tego typu firany są modne zwłaszcza w przestrzeniach minimalistycznych. Tam, gdzie mała ilość bibelotów i drobiazgów ma zostać podkreślona subtelną elegancją i formą najważniejszych przedmiotów użytkowych – takich jak meble czy lampy. Firany w takich pomieszczeniach mają podkreślać surowość i jednocześnie prostotę formy. Poza zawieszeniem firany białej bez wzorów luźno wiszącej na taśmie czy na żabkach, można tez zdecydować się na firanki zebrane za pomocą taśmy, które okalają okno. Taki styl najbardziej pasuje do stylu dworkowego, wiejskiego i modern rustic.

Firanki w kwiaty

Zarówno duże, wyraziste głowy kwiatów jak i małe drobne kwiatuszki stanowiące rzucik. Kwiaty w tym roku na firankach są szalenie modne! Ciekawe wzory firan na metry to między innymi pionowe pasy z kwiatów, duże formy kwiatowe oraz firany w kolorowe kwiaty ręcznie malowane.

Firany w kwiaty są szczególnie popularne w kuchni i sypialni, ale spotkać można je również w salonach. Zwłaszcza tych, które są urządzane w stylu rustykalnym, dworkowym, wiejskim.

Firanki upinane

Lambrekiny, podwieszki, zakładki, węzły – wszystkie chwyty w upięciach są w tym roku dozwolone. Zarówno te romantyczne  – ze zwiewnego woalu czy organzy, jak i te nieco bardziej klasyczne, przeznaczone do eleganckich salonów. Miłośnicy fantazyjnych upięć tworzą własne koncepcje a osoby, które wolą bardziej standardowe wzory – korzystają z gotowych rozwiązań.

Modne upięcie firan to np.:

  • Asymetryczna firana z kokonem.
  • Firana z dużym lambrekinem.
  • Firana z gipiurą i dużą ilością podwieszeń i upięć.

Firanki makarony z kryształkami bądź koralikami

Przykuwają uwagę mieniąc się i błyszcząc. Mogą być zdobione bardzo bogato  (idealne do stylu glamour i włoskiego) oraz delikatnie (kilka błyszczących kryształków sprawia, że firanka odbija promienie słońca, ale nie skrzy się i nie mieni, nadal będąc tłem dekoracji).

Nowości wśród firan i zasłon znajdziesz w sklepie https://firaneo.net gdzie zobaczysz ponad 1000 wzorów firanek i zasłon. W ofercie zarówno firanki do salonu jak i firany do kuchni, oraz firany dla dzieci. Dostępne firanki gotowe a także firany na metry, które można profesjonalnie obszyć.


Materiał Partnera