Data: 11 czerwca 2019 Kategoria: Zdrowy styl życia

Leki na prostatę – preparaty i tabletki

Każdy mężczyzna ma prostatę. To bardzo istotny narząd, który bywa nazywany również gruczołem krokowym albo sterczem. Prostata odpowiada za produkcję wydzieliny, w której znajdują się plemniki. Po czterdziestym roku życia często zaczynają się problemy z prostatą. W wyniku jej przerostu, panowie mają trudności z oddawaniem moczu. Tym dolegliwościom można zapobiec, stosując skuteczne leki na prostatę!

Idealnie dobrana kompozycja ekstraktów roślinnych na prostatę

Do najczęściej stosowanych leków na zaburzenia pracy prostaty zaliczają się specjalnie dobrane kompozycje ekstraktów roślinnych. W składzie takich preparatów znajdują się przede wszystkim:

  • pokrzywa,
  • dynia,
  • siemię lniane.

Bogate w wartościowe składniki wyciągi z tych roślin mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie prostaty oraz nerek, a tym samym na oddawanie moczu. Poza wyciągami z roślin zawierają również witaminę E, cynk, mangan oraz selen, które chronią komórki przed uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki. Oddziałują też na jakość plemników. Do preparatów o takim składzie zaliczają się m.in. DoppelherzAktiv Na prostatę, Dynia + Cynk firmy NaturKaps czy Prostatan firmy Olimp.

Zalecaną porcją jest jedna kapsułka raz lub dwa razy dziennie, w zależności od leku. Dodatkowo konieczne jest trzymanie się zrównoważonego sposobu żywienia oraz wprowadzenie zdrowego trybu życia, w celu uzyskania jak najlepszych efektów. Należy zadbać o codzienną aktywność fizyczną i ograniczyć używki. Warto również zmienić dietę na dietę śródziemnomorską, z dużą ilością ryb morskich, warzyw i olejów roślinnych – dodaje nasz ekspert z apteki online Miro Apteka.

Preparaty moczopędne

Przy problemach z prostatą warto również stosować produkty lecznicze o działaniu moczopędnym, takie jak Prostapol od Herbapolu. Zmniejsza dokuczliwe objawy związane z łagodnym przerostem prostaty i jest bezpieczny w stosowaniu. Zawiera m.in. korzeń kozłka, korzeń pokrzywy, ziele dziurawca, ziele nawłoci, ziele rzepiku oraz kwiat arniki. 

Prostapol występuje w formie płynu, który należy przyjmować doustnie, 2 razy dziennie po jednej łyżeczce preparatu. Lek rozpuszczamy w 50 ml letniej wody. Dodatkowo trzeba zadbać o spożywanie większej ilości płynów.

Leki uzupełniające niedobory prasteronu

Nieprawidłowe funkcjonowanie prostaty objawia się również zaburzeniami erekcji oraz spadkiem libido. Dlatego pośród leków na prostatę można znaleźć także preparaty uzupełniające niedobory prasteronu, hormonu odpowiadającego za potencję i sprawność seksualną. Do takich leków zalicza się m.in. Stymen producenta Alofarm Farmacja. Lek pozytywnie wpływa na aktywność płciową, przyczynia się również do wzrostu sprawności fizycznej a także pomaga walczyć z otyłością.

Warto korzystać z dostępnych bez recepty preparatów i tabletek na prostatę, aby zwalczyć uciążliwe dolegliwości i znowu w pełni cieszyć się życiem.

Materiał Partnera