Data: 21 kwietnia 2020 Kategoria: Zdrowy styl życia
pakowanie przesyłki

Jak zapakować leki i suplementy na wysyłkę?

Życie stawia nas w różnych sytuacjach. Czasami znajdujemy się za granicami naszego kraju i nie mamy dostępu do leków lub suplementów, których potrzebujemy. Musimy wtedy pomyśleć nad tym, jak je zdobyć. Niekiedy jedyną opcją jest otrzymanie ich od naszych bliskich w paczce. Aspekty prawne zakazują dostarczania leków w większości przypadków, jednak są od tego wyjątki.

Kiedy można wysłać lek przesyłką kurierską?

Są sytuacje, w których nie mamy możliwości otrzymania leku w danym kraju, mimo że zaczęliśmy już leczenie. W takiej chwili normy prawne uwzględniają to, żeby zdobyć pudełko z lekiem poprzez przesyłkę. Osoba wysyłająca musi jednak dostarczyć dowód, że lek jest przeznaczony do użytku osobistego oraz dane kontaktowe lekarza. Dzięki takim “ustępstwom od normy”, jesteśmy w stanie zdobyć leki bez względu na to, czy mamy możliwość zrobienia tego stacjonarnie. Jest to na pewno pomocne w kryzysowych sytuacjach. W przypadku suplementów diety, sprawa jest nieco prostsza, choć też istnieją pewne ograniczenia, z którymi należy się zapoznać.

Wytyczne dotyczące pakowania leków i suplementów na wysyłkę

Wysyłka leków jest nieco skomplikowana, ponieważ są one wrażliwe na zmiany temperatury, a co za tym idzie – wymagają kontrolowanego środowiska. Przed wysyłką, należy więc dowiedzieć się, jak należy dany lek przechowywać, żeby uniknąć jego zepsucia podczas długiej drogi. Oprócz tego, trzeba zastanowić się, jakie opakowanie będzie najlepsze. Istnieje kilka wytycznych, które pomogą nam zaplanować wysyłkę. Podpunkty uwzględniają najlepsze możliwości zapakowania leków lub suplementów.

Kartonowe pudełko – mogłoby się wydawać, że jest to oczywiste, chociaż niektórzy i tak o tym zapominają. Użyjmy takiego pudła, jeśli chcemy, aby leki przeżyły trudną drogę.
Folia bąbelkowa – jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo naszej przesyłce i nie narażać jej na uszkodzenia.
Materiały amortyzujące – będzie to kolejne wzmocnienie przesyłanego produktu. Można użyć opakowania granulatu piankowego lub pogniecionego papieru.
Przed każdą wysyłką leków, należy dowiedzieć się dokładnie, jak działa prawo oraz na co zezwala. Jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości, warto skontaktować się z obsługą klienta, która powinna podać niezbędne informacje. Suplementy i leki to takie produkty, które narażone na zniszczenia, w łatwy sposób mogą stracić swoje właściwości i narazić odbiorcę na ich złe działanie. Należy pamiętać, żeby działać mądrze i dokładnie przeanalizować sytuację oraz sposoby dostarczenia takiej przesyłki.

Więcej o opakowaniach przeczytasz na stronie Packhelp.

Materiał Partnera