Data: 11 kwietnia 2018 Kategoria: Zdrowy styl życia
kite camp

Dlaczego warto wybrać się na obóz kitesurfingowy?

Kitesurfing to sport dedykowany wszystkim tym, którzy są otwarci na nowe wyzwania i uwielbiają wodne sporty ekstremalne. Aby spróbować swoich sił na kite’cie, nie potrzeba nadzwyczajnych umiejętności. Wystarczy odrobina chęci oraz opieka wykwalifikowanego instruktora. Tę możemy sobie zapewnić, uczestnicząc w obozach i szkoleniach kitesurfingowych. Czy warto wybrać się na tego typu wyjazd? Komu jest on dedykowany?

Czym jest kitesurfing?

Moda na kitesurfing dotarła do naszego kraju zza oceanu, a z każdym kolejnym rokiem zyskuje coraz szersze grono zwolenników – tak wśród mężczyzn, jak i kobiet. O czym właściwie mówimy? W swoich założeniach kitesurfing jest podobny do windsurfingu, choć zamiast żagla, do napędzania używa się latawca. Kitesurfer porusza się po specjalnej desce, będąc przypiętym do latawca za pomocą haku na tzw. trapezie, czyli uprzęży mocowanej wokół bioder bądź pasa. W efekcie, osoba uprawiająca kitesurfing – w odróżnieniu od windsurfingu – niemal nie używa siły rąk. Większość siły latawca jest przenoszona na lędźwie lub biodra. Wiele bardziej od parametrów fizycznych liczy się sama technika i opanowanie sprzętu. O te rzeczy możemy zadbać, uczestnicząc w sezonowych kursach kitesurfingowych.

Kite camp dla każdego

Rozwój technologii sprawił, że kitesurfing przestał być postrzegany jako sport ściśle ekstremalny. Stał się o wiele bardziej przystępny, bez względu na płeć, wiek i kondycję fizyczną. Nauka na kursach kitersufingowych jest bardzo szybka i bezpieczna. Pod opieką doświadczonego instruktora – przy sprzyjających warunkach atmosferycznych i dobrym sprzęcie – pływanie w ślizgu można opanować w ciągu kilku dni. Ogromną rolę odgrywa również indywidualne podejście do kursanta. Prawidłowo prowadzone szkolenie obejmuje nie tylko pływanie na desce kitesurfignowej, ale też zajęcia na specjalnych przyrządach – m.in. na trampolinie, gyroboardzie czy trickboardzie – poprawiające koordynację i motorykę.

Gdzie udać się na szkolenie?

Na rynku działa wiele biur podróży, jednak tylko nieliczne z nich oferują sprawdzone obozy kitesurfingowe. Przebierając w dostępnych ofertach wyjazdowych, należy sprawdzić czy dana firma realizuje kursy w zgodzie z obowiązującymi standardami IKO (International Kiteboarding Organization), a kadra szkoleniowa posiada niezbędne licencje i kwalifikacje. Warto też zainteresować się, w jakim miejscu prowadzone jest szkolenie. Najlepsze spoty dla nowicjuszy dysponują ściśle wydzielonym akwenem, długim pasem plaży, długą płycizną, przyjemnym piaszczystym dnem i niską falą. Takie miejscówki nawet przy dość mocnym wietrze stwarzają świetne warunki do nauki kitesurfingu. Wysoce cenione obozy oraz szkolenia kitesurfingowe organizuje Biuro Podróży Travel With Extreme Homies z Mysłowic.

Materiał Partnera