Data: 21 sierpnia 2018 Kategoria: Uroda
kąpiel solankowa

Zalety kąpieli solankowych

Kąpiel solankowa ma wiele zalet, szczególnie dla osób borykających się m.in. z chorobami dróg oddechowych, obrzękami i bólami mięśniowymi oraz z nadciśnieniem tętniczym. Ponadto, tego typu relaks w basenie solankowym daje uczucie odprężenia, poprawia samopoczucie i urodę. Dowiedz się, dlaczego jeszcze ośrodki SPA z basenami solankowymi cieszą się tak dużą popularnością i z jakimi konkretnie korzyściami wiąże się regularne stosowanie tej formy zabiegów zdrowotnych.

 

Jakie zalety ma kąpiel solankowa?

 

Kąpiel solankowa jest skutecznym sposobem na uporanie się z wieloma dolegliwościami. To bardzo popularna forma zabiegów stosowana nie tylko w sanatoriach i lecznicach, ale również w renomowanych ośrodkach SPA. Warto podkreślić, że kąpiel solankowa ma korzystne działanie dla całego organizmu. Dzięki znajdującemu się w solance chlorkowi sodu oraz innych minerałom takim jak wapń, magnez, potas, jod i żelazo, możliwe jest skuteczne usunięcie z organizmu szkodliwych toksyn oraz kwasów. Kąpiele solankowe polecane są przez specjalistów również w wielu jednostkach chorobowych. Zalecane są m.in. u osób mających nadciśnienie tętnicze krwi (normalizują ciśnienie), różnego rodzaju bóle mięśniowe i stawowe (rozluźniają, przez co działają przeciwbólowo), częste infekcje układu dróg oddechowych (wzmacniają odporność, hartują organizm). Kąpiele solankowe polecane są również osobom z chorobami skórnymi takimi jak np. łuszczyca, alergie skórne, świerzbiączka, gdyż zmniejszają objawy (świąd, pieczenie, zaczerwienienie) i niwelują dyskomfort. Z basenów solankowych można korzystać również profilaktycznie, gdyż skutecznie regenerują i poprawiają wygląd skóry (nawilżają ją, likwidują obrzęki, poprawiają ukrwienie itp.), pobudzają przemianę materii (idealne podczas odchudzania) oraz zmniejszają napięcie psychiczne (relaksują).

 

Kąpiel solankowa: Czy istnieją przeciwwskazania?

 

Warto jednak pamiętać, że chociaż kąpiel solankowa (np. w EVA Park Life & SPA w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój) ma wiele korzystnych właściwości, to nie wszyscy powinni z niej korzystać. Do przeciwwskazań należą m.in.:

  • niewydolność krążeniowa,
  • infekcje i stany gorączkowe,
  • nowotwory,
  • zaburzenia hormonalne np. nadczynność tarczycy,
  • ostre fazy chorób reumatycznych,
  • zaawansowana osteoporoza,
  • ogólne stany wyniszczenia organizmu.
Materiał Partnera