Data: 18 października 2018 Kategoria: Uroda
Kosmetyki z oczaru wirginijskiego

Zalety i zastosowanie naturalnych kosmetyków z oczaru wirginijskiego

Oczar wirginijski to gatunek krzewu, rosnący dziko we wschodnich rejonach Ameryki Północnej. Znajduje on zastosowanie zarówno jako roślina ozdobna w parkach i ogrodach, jak również produkcji naturalnych kosmetyków. Wszystko dzięki wysokiej zawartości garbników, flawanoidów, saponiny oraz kwasu galusowego i elagowego. Jakie kosmetyki z oczaru możemy znaleźć na rynku i dlaczego warto ich używać?

Właściwości oczaru wirginijskiego

Związki chemiczne zawarte w oczarze wirginijskim sprawiają, że roślina ta wykazuje liczne, dobroczynne właściwości. Wyciąg z rośliny może być wykorzystywany między innymi do:

  • Łagodzenia stanów zapalnych skóry
  • Przeciwdziałania żylakom
  • Uszczelniania naczyń krwionośnych
  • Regulacji krążenia podskórnego
  • Zapobiegania infekcjom bakteryjnym
  • Leczenia hemoroidów
  • Łagodzenia bólów reumatycznych stawów oraz bólu nadwyrężonych mięśni

Nic dziwnego, że oczar znajduje bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce, wytwarza się z niego liczne kremy, żele, toniki oraz spraye. Są to produkty naturalne i jak do tej pory w badaniach nie wykazano żadnych niepożądanych efektów ich stosowania. Szeroki wybór kosmetyków z oczaru wirginijskiego znajdziemy w ofercie firmy Septyk. Oto kilka z nich.

Chusteczki nasączane

Wyciąg z oczaru wykorzystywany jest w produkcji pielęgnacyjnych chusteczek nasączanych. Są one bardzo przydatne w pielęgnacji okolic intymnych – stosuje się je w celu łagodzenia podrażnień oraz zapewniania świeżości i czystości. Chusteczek powinno się używać od 2 do 3 razy dziennie, w razie potrzeby można zostawić chusteczkę w miejscu przeznaczenia na 5 do 15 lub na całą noc, aby zwiększyć skuteczność wyciągu.

Żel przeciwtrądzikowy

Stosowany do cery ze skłonnościami do trądziku – szybko się wchłania, nie pozostawia tłustej warstwy na skórze, nie zaburza jej naturalnego pH. Bardzo dobrze pielęgnuje cerę dotkniętą zmianami trądzikowymi, odświeża ją i poprawia koloryt. Należy go stosować dwa razy dziennie – pierwsze efekty mogą być widoczne już po 1-2 dniach stosowania.

Żel Zdrowe Nogi

Żel przeznaczony jest do pielęgnacji nóg narażonych na długotrwałe stanie. Pomaga walczyć z uczuciem ciężkich i zmęczonych nóg, nadmierną potliwością i uczuciem swędzenia stóp, suchością i brakiem elastyczności skóry. Skutecznie pielęgnuje skórę, poprawia jej kondycję, działa łagodząco i zapobiega przykremu zapachowi stóp. Do zastosowania według potrzeb, cienką warstwę żelu nakłada się na umytą i osuszoną skórę nóg.

Płyn w sprayu z atomizerem

Płyn można nanosić bezpośrednio na skórę lub nakładać przy pomocy gazy. Stosowany jest w przypadku skóry przetłuszczającej się, pozbawionej zdrowego kolorytu, wykazuje działanie ściągające, łagodzące, antybakteryjne, przyspiesza regenerację naskórka oraz reguluje funkcje skóry. Można go stosować bez ograniczeń czasowych, nie zaburza naturalnego pH skóry.

Materiał Partnera