Data: 19 maja 2016 Kategoria: Uroda
60+

Jak zadbać o ładny wygląd – porady dla Pań 60+

Kobiety bez względu na wiek chcą i lubią wyglądać ładnie. Nawet po 60, kiedy nie tylko spotykają się z dziećmi i wnukami, mogą prowadzić również bardzo aktywne życie towarzyskie, jeśli starcza im na to sił i mają na to ochotę. Różne zrządzenia losu mogą sprawić, że starsze osoby, w tym starsze panie trafią to domu opieki dla osób starszych. Ale to również, tak samo jak wiek, nie jest końcem życia.

Jesteśmy prywatnym ośrodkiem, dlatego troszczymy się o naszych gości i zapewniamy im najlepsze warunki do normalnego życia i wzajemnej integracji – mówi nasz rozmówca z Domu Opieki dla Osób Starszych Senior Residence. Przyjemna świetlica, taras czy ogród to miejsca, gdzie można spotykać się na miły spacer albo długie rozmowy. Pomimo wieku starsze panie chcą czuć się atrakcyjnie, dlatego mogą doskonale o siebie zadbać bez pomocy kosmetyczki.

Co jest najważniejsze dla skóry u Pań 60+?

Skóra w tym wieku staje się przesuszona, mniej dotleniona i odżywiona. Dlatego, w co niektórym paniom trudno uwierzyć, potrzebuje jeszcze więcej troski niż kiedyś. Potrzeba odpowiedniego kremu, który będzie dbać o cerę i dostarczać jej cennych składników odżywczych. Warto też zrezygnować z palenia, unikać ostrego słońca i oczywiście zdrowo się odżywiać, wówczas szybciej można zauważyć pozytywne efekty działania stosowanych kremów.

Odpowiedni demakijaż to połowa sukcesu

Same kremy oczywiście nie wystarczą, szczególnie gdy na co dzień nakładany jest staranny makijaż. Po 60 roku życia lepiej już unikać krzykliwych kolorów, ale subtelne pomadki i cienie będą naprawdę ładnie wyglądać. Trzeba jednak pamiętać, aby wieczorem dokładnie umyć twarz, wykorzystując do tego delikatne płyny. Raz na tydzień trzeba również przeprowadzić peeling, który usunie martwy naskórek i pozwoli lepiej wnikać kremom w głąb skóry. Dlatego gdy tylko przyjadą do nas w odwiedziny dzieci czy wnuki, warto poprosić je  kosmetyki dopasowane do wieku i rodzaju cery. Z pewnością się przydadzą i pozwolą odpowiednio troszczyć się o wygląd.

Pamiętaj, Dom Opieki to tylko kolejny etap życia, a nie jego koniec. Nawet tam możesz czuć się i wyglądać atrakcyjnie, jeśli tylko w należyty sposób o siebie zadbasz.