Data: 4 lipca 2016 Kategoria: Pielęgnacja ciała i SPA, Uroda
opalenizna

Jak utrzymać efekt pięknej opalenizny?

04Co roku z niecierpliwością czekamy do lata, a wraz z nim – do pięknej opalenizny. I gdy już nasze ciało przybierze kolor słonecznego brązu, nadchodzi jesień, a wymarzona opalenizna z dnia na dzień blednieje. Czy są sposoby na zatrzymanie upragnionego efektu świetlistej, muśniętej słońcem skóry? Przychodzimy z pomocą!

Jest wiele wskazówek dotyczących przedłużania trwałości opalenizny. Jedne z nich są bardziej skuteczne, inne mniej. Jeśli naprawdę nam zależy, nie zaszkodzi wypróbować różnych podpowiedzi. Poniżej przedstawiamy niezawodne sposoby utrzymywania opalenizny.

O całorocznej opaleniźnie pomyśl już na leżaku!

Bardzo duże znaczenie w trwałości naszej opalenizny ma sposób, w jaki ją zyskujemy. Najważniejszą radą, dotyczącą prawidłowego opalania się, jest ta, aby opalać się regularnie i systematycznie, ale krótko. Zbyt długie wylegiwanie na słońcu wywoła jedynie niepożądany efekt i skutkuje poparzeniami. Jednorazowe i długie opalanie sprawi, że nasza skóra będzie bordowa i piekąca, po czym szybko zejdzie.

Zabezpieczaj skórę po opalaniu

Dbanie o długoterminową opaleniznę należy rozpocząć już w trakcie opalania i tuż po nim. Przede wszystkim opalajmy się bezpiecznie. Pamiętajmy, aby zachować zdrowy rozsądek, także wtedy, gdy zależy nam na mocnych efektach. Niewłaściwe opalanie może spowodować oparzenia i poważne choroby. Piękna opalenizna to zdrowa i nawilżona skóra muśnięta słońcem, a nie poparzona, która lada chwila zniknie. Sprawdź, jak zdrowo się opalać.

Kolejnym ważnym krokiem jest ochrona skóry tuż po opalaniu. Każdy kontakt ze słońcem może wysuszyć skórę oraz odwodnić organizm. Odpowiednie nawodnienie i nawilżenie są niezbędne w trakcie opalania i od razu po powrocie z plaży. Do tego celu idealne będą balsamy mocno nawilżające, które jednocześnie poprawiają koloryt skóry, np. balsamy brązujące albo masła kakaowe. Natłuszczajmy i wzmacniajmy kolor.

Dbaj o skórę od środka

Nie trzeba przypominać, że na wygląd skóry ogromny wpływ ma nasza dieta. Jeśli chcemy zachować świeżą, promienną i zdrowo wyglądającą skórę, zapewnijmy jej zastrzyk witamin od środka. Zadbajmy o to, aby nasz organizm przyjmował odpowiednie dawki witamin każdego dnia. Co więcej, starajmy się jeść produkty, które mają wpływ na naszą karnację. Niezastąpionym składnikiem jest karoten obecny np. w marchwi oraz w sokach czy przecierach marchwiowych.

Czy woda zmyje opaleniznę?

Stanowczo odradzamy intensywne i gorące kąpiele. Najlepszym rozwiązaniem są chłodne i krótkie prysznice, podczas których użyjemy odżywczy peeling lekko złuszczający naskórek. Zbyt mocne peelingi skutecznie pozbawią nas pięknej brązowej warstwy. Dzięki temu zabiegowi skóra będzie przygotowana do kolejnej dawki słońca. Pamiętajmy, aby wszystkie kosmetyki wklepywać, a nie wmasowywać!