Data: 22 lipca 2016 Kategoria: Medycyna estetyczna, Uroda
trądzik u dorosłych

Trądzik u dorosłych – jak sobie z nim radzić?

Nasza skóra, to naturalne płótno. Każdy z nas chce, by było nieskazitelne. Niestety, szybkie tempo życia i ciągły stres, nie wpływają korzystnie na naszą cerę. Trądzik do niedawna, kojarzony był głównie z wiekiem młodzieńczym. Obecnie jednak, coraz częściej dotyka także osób dorosłych. Dzięki szerokiemu wachlarzowi usług, oferowanych przez specjalistyczne salony kosmetyczne i kliniki, możemy skutecznie z nim walczyć, jak również pozbyć się nieestetycznych przebarwień i blizn po zakończeniu leczenia.

Przyczyny trądziku

Skłonności do trądziku, zwykle są uwarunkowane genetycznie, a jego występowanie – powiązane z burzą hormonów w trakcie okresu dojrzewania. Jednakże, trądzik pojawiający się po 30. roku życia, a nawet później, nie ma związku ze zdestabilizowaną gospodarką hormonalną organizmu. Co więcej, może on wystąpić u osób, które nie zetknęły się z nim w okresie dojrzewania. Dzieje się tak, ponieważ ma on zupełnie inne podłoże niż trądzik młodzieńczy. Jak tłumaczy nasz rozmówca z Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterpaii Bellazone w Częstochowie: „Powodem wystąpienia zmian skórnych u osób dorosłych, zwykle bywa nasilony stres, połączony ze źle zbilansowaną dietą. Zarówno stres, jak i nieprawidłowa dieta, wpływają na zwiększenie aktywności gruczołów łojowych, a co za tym idzie, wzmożoną produkcję sebum. Do czynników, mogących wpływać na pracę gruczołów łojowych, dodatkowo należy zaliczyć, nadwrażliwość organizmu na niektóre pokarmy, a także produkty kosmetyczne o złożonym składzie, zawierające dużo substancji sztucznych, w tym dodatek perfum”.

Metody leczenia trądziku

Kiedy zauważymy u siebie oznaki trądziku, należy niezwłocznie udać się do specjalisty. Im wcześniej rozpoczniemy kurację, tym mniejszych uszkodzeń dozna nasza cera. Trądzik, nie jest tylko problemem estetycznym. Wystąpienie stanów zapalnych w obrębie gruczołów łojowych, powoduje uszkodzenia głębszych warstw skóry, których efektem są późniejsze blizny. Warto wspomóc efekty kuracji, odpowiednimi zabiegami z ofert gabinetów medycyny estetycznej. Do najpopularniejszych i najczęściej stosowanych należy laseroterapia. Światło lasera, którym oddziałujemy na skórę, ma właściwości bakteriobójcze. Przy użyciu odpowiedniej wiązki, można ograniczyć produkcję sebum, zwęzić pory, a nawet wspomóc produkcję kolagenu. Chcąc skorzystać z zabiegu laseroterapii, poza zwróceniem uwagi na bogatą ofertę i zakres cenowy danego gabinetu, warto zapytać o używany w nim sprzęt oraz kwalifikacje personelu. Jedną z najbardziej doświadczonych placówek jest Centrum Medycyny Estetycznej Bellazone. W swej długoletniej praktyce zyskało uznanie wielu zadowolonych pacjentów. W Klinice do leczenia trądziku stosuje się innowacyjny laser neodymowo-jagowy Nd: YAG. Wcześniej stosowane lasery nie zawsze były w stanie całkowicie wyleczyć trądzik lub nawet przynieść natychmiastową poprawę. Dzięki nowoczesnej technologii, teraz jest to możliwe. Co więcej przy użyciu tego samego lasera, tylko innej wiąski (Er: YAG), można również skutecznie zlikwidować powstałe blizny potrądzikowe.

Nie każdy z nas urodził się z idealną cerą. Obecnie możemy korzystać z szerokiego zasobu dostępnych zabiegów, które pomogą nam we właściwej pielęgnacji, bądź przy konkretnym problemie skórnym. Warto zadbać o swoją cerę, przecież to właśnie ona jest naszą najlepszą wizytówką.

Materiał Partnera