Data: 9 października 2017 Kategoria: Uroda
fotodepilacja

Sposoby usuwania owłosienia w gabinetach kosmetycznych

Trwałe usunięcie niechcianego owłosienia jest zadaniem znacznie trudniejszym, niż zwalczenie zbędnych kilogramów. Podczas gdy skuteczność odchudzania w dużej mierze zależy od dyscypliny samych zainteresowanych, zbędnych włosów nie pozbędziemy się za pomocą diety lub ćwiczeń. Do walki z niechcianym zarostem należy sięgnąć po profesjonalną broń, czyli urządzenia, jakimi dysponują najlepsze gabinety kosmetyczne.

Problem nadmiernego owłosienia w okolicach twarzy dotyczy przede wszystkim kobiet, jednak z niechcianymi włoskami w okolicach intymnych czy na klatce piersiowej obecnie zmagają się również panowie – mówi ekspert z firmy PROFI-MED.

Golenie i tradycyjne sposoby depilacji, jak np. wosk, są bardzo czasochłonne, a ich efekty krótkotrwałe. Na szczęście, korzystając z usług gabinetów kosmetycznych, niechcianych włosków można pozbyć się na stałe.

Fotodepilacja IPL i IPL+RF

Najpopularniejszą metodą trwałego usuwania owłosienia jest fotodepilacja IPL (Intense Pulsed Light). Podczas zabiegu IPL głowica urządzenia emituje wiązki światła o różnej długości, które pochłaniane są przez melaninę zawartą w cebulkach włosków. Wysoka temperatura, jaka kumuluje się w cebulce, niszczy ją.

Jeszcze lepsze efekty dają zabiegi wykonywane za pomocą urządzeń łączących technologię świetlną z radiową, czyli IPL+RF. Połączenie działania pulsującego światła z falami radiowymi umożliwia jeszcze głębszą penetrację warstw skóry, przy jednoczesnej redukcji niezbędnej energii, co przekłada się na ograniczenie dyskomfortu, odczuwanego przez pacjenta.

Usuwanie owłosienia laserem diodowym

Jedną z alternatyw dla fotodepilacji jest zabieg laserem diodowym. Urządzenia do depilacji laserowej emitują pojedynczą, skoncentrowaną wiązkę o jednolitej długości. W związku z tym laser obejmuje mniejszy obszar skóry, a co za tym idzie, zabieg trwa dłużej. W porównaniu z technologią IPL daje jednak szybsze efekty (wymagana mniejsza ilość powtórzeń), które utrzymują się dłużej.

Nowoczesna fotodepilacja SHR

Zarówno zabiegi laserem diodowym, jak i tradycyjna fotodepilacja, niepozbawione są swoich wad. Najważniejsze z nich do spora bolesność zabiegów i nie zawsze zadawalające efekty w przypadku włosów jasnych i rudych. Prawdziwą rewolucję w usuwaniu owłosienia przyniosło wynalezienie technologii SHR (Super Hair Removal).

Choć technologia SHR bazuje na rozwiązaniach znanych urządzeń IPL, może pochwalić się kilkoma udoskonaleniami, które zwiększają skuteczność, eliminują towarzyszący zabiegom dyskomfort i podnoszą bezpieczeństwo pacjenta. Posługując się urządzeniem SHR mamy możliwość dokładnej kontroli częstotliwości impulsów oraz temperatury.

Jednak najważniejszą zaletą urządzeń do fotodepilacji SHR jest system In Motion, dzięki któremu głowica robocza kilkukrotnie obejmuje tę samą okolicę poddawaną zabiegowi. W ten sposób zyskujemy gwarancję usunięcia wszystkich mieszków włosowych, bez ryzyka uszkodzenia otaczających je tkanek skóry.

Materiał Partnera