Data: 5 marca 2018 Kategoria: Uroda
cera naczynkowa

Jak skutecznie zamykać naczynka?

Nowoczesna kosmetologia oferuje wiele różnych metod zamykania naczynek. Pękające naczynka najczęściej wynikają z czynników genetycznych. Dotykają m.in. młode dziewczyny w okresie dojrzewania. Mogą być również oznaką alergii bądź trądziku różowatego. Te pojawiające się na nogach świadczą o niewydolności żylnej i wymagają natychmiastowej konsultacji lekarskiej.

Kremy i kosmetyki

Jednym  z najskuteczniejszych i zarazem najpopularniejszych sposobów zamykania naczynek jest stosowanie odpowiednich kosmetyków: kremów z witaminą K i tych przeznaczonych do cery naczynkowej. To metoda mało inwazyjna, która dobrze sprawdza się w przypadku niewielkich zmian skórnych. Można również sięgnąć po suplementy diety, które wzmacniają i uelastyczniają ścianki naczyń włosowatych, zmniejszając jednocześnie wrażliwość skóry. Jednak jeśli zmiany są duże, konieczna jest wizyta w gabinecie kosmetycznym. Laserowe zamykanie naczynek wykonuje się jesienią, gdy skóra nie jest narażona na intensywne działanie promieniowania UV. Skórę po takim zabiegu należy przez kilka tygodni chronić i odpowiednio pielęgnować. Takie zabiegi wykonują dobre gabinety medycyny estetycznej, takie jak np. wrocławska Camea.

Laser

Obecnie do zamykania naczynek na twarzy wykorzystuje się wiele metod. Dużą skutecznością odznacza się m.in. laser pulsacyjny barwnikowy, który niszczy ścianki naczynek. Nie uszkadza on przy tym innych tkanek i nie pozostawia na skórze żadnych śladów w postaci blizn czy przebarwień. Niewielkie naczynka usuwa już za pierwszym razem. W przypadku większych konieczne jest wykonanie kilku zabiegów. U osób o jasnej cerze wykorzystuje się także IPL (intensywna wiązka światła). Ta metoda nie jest jednak odpowiednia dla posiadaczek ciemniejszej skóry, gdyż u nich może powodować odbarwienia i przebarwienia.

Skleroterapia

Do zamykania naczynek, które powstają na łydkach i kolanach, wykorzystuje się skleroterapię i metodę z użyciem lasera pulsującego barwnikowego. Niekiedy łączy się ze sobą te dwie metody, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty. Warto przy tym pamiętać, że rozszerzaniu się naczynek sprzyjają pewne pory roku, a mianowicie lato i zima. Pod wpływem niskich temperatur i wiatru naczynka włosowate rozszerzają się i zwiększają swoją przepuszczalność. Ich ścianki z kolei stają się bardziej kruche. Ponadto powstawaniu naczynek na nogach sprzyjają siedzący tryb życia, nadciśnienie tętnicze, czynniki genetyczne (dotyczy 80% przypadków) i wielogodzinne stanie na obcasach.

Materiał Partnera