Data: 21 października 2019 Kategoria: Uroda

Problem opadających powiek. Jak sobie z nim poradzić?

Opadająca powieka to jeden z drobnych problemów kosmetycznych, które mogą jednak być powodem poważnych kompleksów. Narażone na nie są szczególnie kobiety, które w dzisiejszych czasach przywiązują coraz większą wagę do młodego i promiennego wyglądu. Na szczęście istnieją sposoby, by skorygować wygląd oka i tym samym odmłodzić twarz oraz ułatwić nakładanie makijażu. Poznaj metody na opadającą powiekę.

Czym jest i skąd bierze się problem opadających powiek?

Nietrudno o identyfikację cechy, jaką jest opadająca powieka. W tym przypadku fałd skóry znajdujący się nad okiem ma obniżoną jędrność, przez co oczy wydają się na wpół przymknięte i smutne. To nie tylko problem kosmetyczny – szczególnie dla tych pań, które kochają efektowny makijaż oka i chcą wyglądać młodo, ale również medyczny. Opadanie powieki zwykle postępuje z wiekiem, a gdy jest już zaawansowane, to może utrudniać widzenie.

Skąd bierze się ten problem? Jak mówi przedstawiciel kliniki LaserEstetic: Główną przyczyną opadania powieki jest utrata jędrności skóry. Ma to związek przede wszystkim z wiekiem i stosowaną pielęgnacją. Często problem ma jednak również podłoże genetyczne. U niektórych występuje on już w młodym wieku, a następnie tylko postępuje. Do innych przyczyn należeć może porażenie nerwów lub cukrzyca. Nie oznacza to jednak, że wady tej nie można korygować. Istnieje wiele mniej lub bardziej trwałych sposobów na poprawienie wyglądu oka (a co za tym idzie również całej twarzy) i odzyskanie komfortu życia.

Korekta opadającej powieki – co można zrobić?

Sposobów na walkę z problemem jest dość sporo i mają one różny charakter – od chwilowego po trwały. Nieznacznie opadającą powiekę można skorygować makijażem, wykorzystując odpowiednie techniki. Zwykle obejmują one rysowanie przedłużonych kresek w zewnętrznym kąciku oka. Doraźnie można radzić sobie również specjalnymi przyklejanymi paskami. Moda na stosowanie tego rodzaju „pomocy” przywędrowała do nas z Azji, gdzie duże oczy o „europejskim” kształcie są jednym z największych atutów.

W przypadku opadania powieki spowodowanego wiekiem warto stosować odpowiednią pielęgnację napinającą i nawilżającą, a także ćwiczenia, które pomogą ujędrnić ten obszar. Kosmetyki i zabiegi mogą przynieść oczekiwane efekty, jednak nie w każdym przypadku. Jeśli problem jest dotkliwy i chcesz pozbyć się go na bardzo długi czas, z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Opadającą powiekę można usunąć też chirurgicznie, jednak obecnie mniej inwazyjne sposoby są równie skuteczne. Sposobów jest kilka:

  • zabieg kwasem hialuronowym,
  • zabieg botoksem,
  • zabieg z użyciem generatora plazmy.

Szczególnie to ostatnie rozwiązanie cieszy się zwiększonym zainteresowaniem ze względu na bezinwazyjność oraz dobre rezultaty. Korekta powiek urządzeniem Plasma IQ odbywa się już podczas jednego zabiegu, a efekt utrzymuje się kilka lat. Zabieg jest szybki, niedrogi, nie wymaga rekonwalescencji, a skóra jest podrażniona zwykle nie więcej niż przez 2 tygodnie. Metoda ta służy nie tylko do napinania skóry, ale również usuwa niewielkie zmarszczki i skazy skórne takie jak włókniaki, plamki rubinowe i kępki żółte. To sposób na bezoperacyjny lifting powiek, który pozwoli Ci na nowo cieszyć się życiem bez konieczności poddawania się skomplikowanym procedurom chirurgicznym.

Materiał Partnera