Data: 24 stycznia 2019 Kategoria: Uroda
Poszukiwania tuszu idealnego – od czego zacząć?

Poszukiwania tuszu idealnego – od czego zacząć?

Piękny, praktyczny makijaż codzienny i zjawiskowy oraz trwały makijaż wieczorowy za pomocą jednego tuszu. Uważasz, że to mrzonka? Tak się da, pod warunkiem że znajdziesz swój tusz idealny. Jak się zabrać do poszukiwań i na co zwrócić uwagę?

Kosmetyk dopasowany do potrzeb

Zanim wyruszysz do drogerii na zakupy, przyjrzyj się sobie i oceń, co tak naprawdę jest najsłabszą stroną twoich rzęs. Poszukiwanie tuszu idealnego ma na celu wybranie kosmetyku, który (dosłownie) zatuszuje niedoskonałości.

Zależy ci na długości? Grubości? A może podkręceniu lub wrażeniu maksymalnej gęstości? Idealne wachlarzyki rzęs da się uzyskać, trzeba tylko wiedzieć, jaki typ kosmetyku będzie dla ciebie odpowiedni.

Trwałość przede wszystkim

Przy wybieraniu tuszu do rzęs nie ma nic ważniejszego niż trwałość. Nie musi być wodoodporny, ważne jednak, żeby trzymał się włosków przez cały dzień. W upał, deszcz, kiedy się denerwujesz, kiedy nieopatrznie przetrzesz zmęczone oko ręką – musi być na swoim miejscu.

Nietrwałe tusze mają tendencję do zasychania i osypywania się czarnymi drobinkami na policzki. Zdarza się także, że się lekko rozmazują, zostawiając ciemne smugi pod oczami, które nie dodają urody i potrafią zniszczyć nawet najlepszy makijaż.

Obejrzyj szczoteczkę

Będąc na zakupach, dokładnie obejrzyj szczoteczkę tuszu. Nie może być zbyt twarda, ponieważ wtedy nie najlepiej rozprowadza się maskarę po rzęsach. Powinna być stosunkowo giętka i elastyczna, wtedy będzie ci łatwiej wykonać perfekcyjny make-up.

Nie może także być zbyt duża – wtedy często w czasie malowania brudzi się górna lub dolna powieka, co czasami bywa zagrożeniem dla wykonanego wcześniej makijażu oczu.

Million Lashes, czyli możliwość wyboru

Jeśli już jesteś na tropie, zacznij eksperymentować, a na pewno znajdziesz taki tusz, który najbardziej będzie ci odpowiadał. Million Lashes to linia kosmetyków marki L’Oréal. Możesz znaleźć tutaj tusz w pięciu wyjątkowych odsłonach. Każda z nich ma inną szczoteczkę do zadań specjalnych i gwarantuje ci inny efekt pogrubienia oraz podkręcenia. Million Lashes daje ci możliwość przetestowania aż pięciu różnych efektów. Sama wybierz ten, który dla ciebie będzie idealny.

Million Lashes, jak sama nazwa na to wskazuje, gwarantuje ci efekt miliona rzęs. Mocno zagęszczone u podstawy włoski, są długie i zalotnie podkręcone. Szczoteczki w tuszach Million Lashes są specjalnie wyprofilowane, a z każdą z nich osiągniesz inny look. Każda z nas jest inna, więc istnieje aż pięć odsłon tuszu Million Lashes, wśród których znajduje się ta idealnie dopasowana do ciebie. Wystarczy wypróbować, a jeden z tuszy Million Lashes na pewno na długo zamieszka w twojej kosmetyczce.

Materiał Partnera