Data: 18 września 2018 Kategoria: Uroda
Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to preparat krwiopochodny, otrzymywany z krwi pacjenta. Medycyna estetyczna wykorzystuje je w zabiegach m.in. usuwających zmarszczki, rozstępy, a także hamujących wypadanie włosów. Główną zaletą zabiegu osoczem PRP jest rewitalizacja skóry oraz brak konieczności użycia skalpela. Do jakich konkretnie zabiegów stosuje się osocze bogatopłytkowe?

 

Medycyna estetyczna: Osocze bogatopłytkowe – świetny sposób na zmarszczki

 

Osocze bogatopłytkowe otrzymywane jest z wcześniej pobranej krwi pacjenta. Oprócz płytek krwi, zawiera również płytkowe czynniki wzrostu oraz białka skutecznie regenerujące tkanki – fibrynę, fibronektynę i vitrinectynę. Ze względu na swoje właściwości już od wielu lat wykorzystywane jest w medycynie – w stomatologii, ortopedii, chirurgii itp. Obecnie także medycyna estetyczna wykorzystuje osocze PRP w wielu zabiegach anti-aging. Stosuje się je u osób, które chcą skutecznie przeciwdziałać starzeniu się skóry. Aby przeprowadzić lifting twarzy (tzw. wampirzy lifting) i usunąć m.in. kurze łapki, bruzdy nosowo-wargowe oraz inne zmarszczki wstrzykuje się je do skóry najczęściej stosując mezoterapię igłową. Innym sposobem jest wstrzykiwanie liniowe, czyli wzdłuż zmarszczek i bruzd. Tym sposobem osocze bogatopłytkowe poprawia elastyczność skóry, napina ją, wygładza zmarszczki i bruzdy oraz ujednolica koloryt. Zaletą tego zabiegu medycyny estetycznej jest fakt, że osocze można wykorzystać nie tylko na twarzy, ale także na szyi, dekolcie, grzbietach rąk itp.

 

Kiedy jeszcze warto zastosować osocze PRP? Łysienie, rozstępy i inne

 

Osocze bogatopłytkowe to świetny sposób nie tylko na zmarszczki. Odwiedzając gabinet medycyny estetycznej (np. Esteticomfort z Malborka) i wykorzystując je do zabiegu, można skutecznie zahamować wypadanie włosów. Mezoterapia stosowana w tym przypadku polega na powierzchownych nakłuciach skóry głowy – w rezultacie mieszki włosów stają się bardziej odżywione, a włosy silniejsze. Oprócz utraty włosów, zabieg wykorzystujący osocze sprawdzi się także u osób, które chcą pozbyć się rozstępów i blizn (np. blizn potrądzikowych). Dobre rezultaty osiąga się także, gdy zabieg zostaje zastosowany np. na przebarwienia. Jako że osocze bogatopłytkowe przyspiesza proces gojenia się ran i blizn po zabiegach, to w gabinecie stosuje się je również np. po zabiegach laserowych.

Materiał Partnera