Data: 20 grudnia 2019 Kategoria: Uroda

Na czym polega lifting wolumetryczny?

Kiedy skóra na twarzy staje się obwisła i traci swoją jędrność, warto wykonać lifting wolumetryczny, który pomoże odzyskać atrakcyjny, młody wygląd. Modelowanie twarzy bez użycia skalpela to chętnie wybierana alternatywa zabiegów chirurgicznych, które wiążą się z bólem oraz koniecznością przejścia kolejnych etapów rekonwalescencji. Lifting wolumetryczny jest skutecznym i bezpiecznym zabiegiem z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Co to jest lifting wolumetryczny i jakie daje efekty?

Zabieg liftingu wolumetrycznego polega na modelowaniu rysów twarzy za pomocą zastrzyków z kwasu hialuronowego. W celu wykonania zabiegu stosowane są także inne preparaty, w których składzie przeważa kwas hialuronowy. Lifting wolumetryczny ma na celu uzupełnienie ubytków tkanek miękkich. Zaaplikowany w problematyczne miejsca np. w okolicy kości policzkowych lub ust wpływa na poprawę estetyki twarzy poprzez wygładzenie i podniesienie skóry. Prawidłowo wykonany zabieg liftingu wolumetrycznego pozwala także przywrócić utracony owal twarzy oraz zredukować niedoskonałości i asymetrię, które związane są nie tylko z procesami starzenia się organizmu. Osoby młode także mogą skorzystać z tego rodzaju nieinwazyjnego liftingu, który polecany jest m.in. dla osób wyjątkowo szczupłych oraz zauważających u siebie nadmiar obwisłej skóry w okolicy kości policzkowych, ust czy skroni, który spowodowany jest utratą zbędnych kilogramów.

Lifting wolumetryczny zaliczany jest do grupy zabiegów nieinwazyjnych. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, który jest skutecznym wypełniaczem i w pełni naturalną substancją, możliwe jest szybkie uzupełnienie ubytków tkanki i przywrócenie twarzy młodego wyglądu. Zabieg ten polecany jest przede wszystkim dla osób po 50. roku życia, jednak skorzystają na nim także osoby znacznie młodsze, które zmagają się z problemem utraty jędrności i sprężystości skóry, a także chcące naturalnie wymodelować profil i owal twarzy – wyjaśnia ekspert z firmy FaceMed z Warszawy.

Jak długo trzeba czekać na efekty i ile się utrzymują?

Wolumetria twarzy cechuje się wyjątkową skutecznością i bezpieczeństwem. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest dobrze tolerowany przez organizm, jednak pozostają po jego wykonaniu niewielkie zaczerwienienia oraz obrzęki w miejscu podania preparatu wypełniającego. Częściowy efekt liftingu wolumetrycznego widoczny jest już po zakończeniu zabiegu, jednak ze względu na specyficzne właściwości kwasu hialuronowego, który absorbuje wodę i stopniowo zwiększa swoją objętość, na pełen efekt wolumetrii twarzy trzeba poczekać około 3 tygodni. Najczęściej wypełnienie ubytków tkanek, które ma miejsce w czasie zabiegu, utrzymuje się około 12-18 miesięcy, dlatego zabieg trzeba powtarzać. Jest to konieczne, ponieważ kwas hialuronowy jest rozkładany przez organizm. Proces ten przyśpieszają niezdrowe nawyki np. palenie papierosów.

Materiał Partnera