Data: 15 czerwca 2016 Kategoria: Pielęgnacja ciała i SPA, Uroda
kosmetyki naturalne

Dlaczego warto korzystać z kosmetyków naturalnych?

Kosmetyków do pielęgnacji twarzy i ciała używamy wszyscy, a najwięcej płeć piękna. Szacuje się, że przeciętna kobieta w ciągu jednego roku wchłania do organizmu przez skórę aż 2 kg kosmetyków! Już to pojedyncze stwierdzenie zdaje się być wystarczającym argumentem, przemawiającym za wyborem produktów naturalnych. Spróbujmy jednak przyjrzeć się zagadnieniu bliżej.

Bądź ECO, bądź trendy!

Kosmetyki naturalne cieszą się coraz większą popularnością – opowiada specjalista firmy Profarm. Do niedawna ich ceny znacznie przewyższały ceny zwykłych preparatów drogeryjnych, jednak teraz koszt jest mniej więcej taki sam. Używanie naturalnych kosmetyków do skóry i włosów stało się modne nie tylko ze względu na wspaniałe właściwości pielęgnacyjne składników pochodzących z przyrody. Nie bez znaczenia jest fakt, że są one wytwarzane zgodnie z polityką “cruelty free” i nie są testowane na zwierzętach. A zatem czy można powiedzieć, że są w pełni bezpieczne?

Bezpieczne i zdrowe piękno

Skuteczność i bezpieczeństwo składników kosmetycznych pochodzenia naturalnego jest potwierdzone przez całe wieki doświadczeń. Do produkcji naturalnych kremów, balsamów, mydeł i szamponów wykorzystywane są składniki roślinne, zioła od pokoleń stosowane przez ludzi – dlatego nie muszą być testowane na zwierzętach.

Oprócz komponentów roślinnych w naturalnych kosmetykach znajdziemy minerały, oraz nieliczne składniki pochodzenia zwierzęcego, takie jak wosk pszczeli i lanolina. Wszystkie składniki poprawiające zapach, konsystencję i kolor kosmetyków naturalnych są w 100% bezpieczne – w odróżnieniu od syntetycznych i chemicznych dodatków, na których bazują zwykłe preparaty drogeryjne.

Dla kogo kosmetyki naturalne?

Kosmetyków naturalnych może używać każdy i w rozmaitych celach. Najpopularniejsze są kosmetyki nawilżające, których receptury opierają się na surowych tłuszczach roślinnych, doskonale i długofalowo pielęgnujących skórę. Wysoko cenione są także kosmetyki do cery problemowej – mówi ekspert firmy Profarm. Stosowane w nich zioła o działaniu łagodzącym i bakteriobójczym doskonale radzą sobie w pielęgnacji i leczeniu np. trądziku, jednocześnie zapobiegając przesuszeniu cery czy powstawaniu reakcji alergicznych.

Dzięki eliminacji składników syntetycznych ze składu udaje się przygotować kosmetyki odpowiednie nawet dla wyjątkowo wrażliwej cery skłonnej do podrażnień i tzw. cery atopowej. Większość kosmetyków naturalnych jest hipoalergiczna, dlatego chętnie sięgają po nie świadome kobiety, które od kosmetyków oczekują raczej długofalowej ochrony i pielęgnacji, niż natychmiastowych, ale niebezpiecznych w perspektywie dłuższego czasu efektów.

Materiał Partnera