Data: 28 kwietnia 2016 Kategoria: Uroda
keratynowe prostowanie wlosow

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Ciągle narzekasz na suche włosy, których nie da się ułożyć? Nie umiesz ogładzić puszących się kosmyków i marzysz o prostych lśniących włosach? Jeśli tak, poznaj nowe, skuteczne i zdrowe dla włosów rozwiązanie – kurację keratynową!

Czy keratynowe prostowanie włosów jest bezpieczne?

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg polegający na odbudowie struktury włosów. Jeśli zatem męczysz się z problemem zniszczonych końcówek, puszących albo suchych włosów – zabieg jest skierowany właśnie do Ciebie. Zwykle w związku z każdym angażującym zabiegiem na włosy istniała obawa, czy jest on wystarczająco bezpieczny oraz czy w efekcie nie pogorszy stanu włosów. Inwazyjne kroki, rozgrzane prostownice, chemiczne kosmetyki rzeczywiście osłabiają strukturę włosów i przyczyniają się do pogarszania ich kondycji. Zabieg, o którym mowa w poniższym artykule, jest dawką witamin dla włosów, kuracją dla ich zdrowia – pięknie wyglądające włosy to efekt zastrzyku witalności i energii.

Na czym polega zabieg?

Cały zabieg polega na wprowadzeniu w strukturę włosów odbudowującej dawki keratyny, czyli białka – budulcowego składnika włosów, a także innych substancji nawilżających włosy i wypełniających niedobory składników odżywczych oraz dostarczających bariery ochronnej.

W jaki sposób wprowadza się keratynę w strukturę włosów?

Prostowanie, czyli inaczej wprasowanie, odbywa się przy zastosowaniu specjalnego żelazka fryzjerskiego.

Jak pielęgnować włosy po zabiegu?

Włosy po skończonym zabiegu wymagają szczególnej pielęgnacji. Nie powinno się ich myć przez 3 dni oraz farbować przez najbliższe około 2 tygodnie. Nie wolno nadwyrężać włosów ani stosować kosmetyków wysuszających, nafaszerowanych silikonami.