Data: 24 stycznia 2018 Kategoria: Uroda

Części do hydromasażu. Podstawowy podział i charakterystyka

W aranżacji łazienek coraz częściej wykorzystuje się wanny z hydromasażem. Ich właściwości poprawiają komfort kąpieli, pomimo że generują większe koszty związane z eksploatacją wanny, niż te standardowe. Wanny do hydromasażu, aby mogły pełnić swoje funkcje, muszą być wyposażone w odpowiednie części. Przedstawiamy ich podział i charakterystykę.

Sposób na relaks w domowym SPA

Kąpiel w wannie z hydromasażem przynosi prawdziwe ukojenie po ciężkim dniu. To najlepszy sposób na relaks, szczególnie jeśli można oddać się mu w czterech ścianach własnej, domowej łazienki. Taka wanna pozwoli zamienić ją w domowe SPA.

Relaksujące i lecznicze właściwości hydromasażu znane są od lat. Pozytywnie wpływa on m.in. na choroby układu oddechowego, schorzenia kręgosłupa i układu kostno-stawowego, a także na stany napięcia nerwowego, zaburzenia krążeniowe i wiele innych.

Hydroterapia wykorzystuje wodę do zewnętrznego działania na organizm. W wannie z hydromasażem wykorzystywana jest woda w stanie ciekłym, która ma działanie lecznicze i odprężające dzięki odpowiedniemu ciśnieniu z jakim jest pompowana.

Dysze – części do hydromasażu

Jeśli zdecydujecie się na instalację wanny z hydromasażem, musicie sprawdzić czy posiadacie odpowiednie przyłącza umożliwiające prawidłowy montaż wanny. Istotne są także takie szczegóły, jak rodzaj hydromasażu oraz ilość dysz masujących.

Liczba zamontowanych dysz świadczy o jakości tego typu wanny. Nie bez znaczenia jest też ich rozmieszczenie oraz ciśnienie z jakim wypływa z nich woda. Ważne, by rodzaj wybranego hydromasażu był dopasowany do części ciała, na którą będą oddziaływały poszczególne dysze – tłumaczy ekspert reprezentujący firmę MARTIV.

Najczęściej stosowanym rodzajem dysz są pojedyncze dysze masujące. Wyróżnia się ich dwa rodzaje, względem kierunku wypływu strumienia wody:

  • dysze kierunkowe – wycelowane w jedno, określone miejsce, umożliwiają wykonywanie masażu punktowego, wyposażone są w funkcje regulacji ciśnienia wody,
  • dysze obrotowe – pozwalają na pulsacyjny i wirowy masaż, wypływa z nich strumień wody przypominający kształtem literę „V”.

Poza wyżej wymienionymi, w wannach z hydromasażem można znaleźć też innego rodzaju dysze, dzięki którym jeszcze bardziej można cieszyć się z przyjemności kąpieli. Należą do nich:

  • motomasaż – specjalna wirująca, poruszająca się w górę i w dół dysza, która rozmasowuje mięśnie pleców,
  • bicz podwodny – dysza wyrzucająca wodę z bardzo dużą siłą, przeznaczona do intensywnego masażu dolnych partii ciała i pleców,
  • dysza wielopunktowa – dzięki niej można regulować samodzielnie siłę masażu, przeznaczona do masowania mięśni karku i ramion, wytwarza aż 7 strumieni wody,
  • dysze umieszczone na dnie wanny – zarówno w ściankach, jak i w nieckach (te są przeznaczone głównie do masażu nóg i stóp).

Warto wiedzieć, że każda z wanien z hydromasażem jest wyposażona w kilka rodzajów dysz. Jeśli interesują cię ich konkretne rodzaje, poproś o pomoc sprzedawcę, który z pewnością udzieli ci fachowej porady.

Materiał Partnera