Data: 4 maja 2016 Kategoria: Stomatologia
implanty

Zalety implantów zębowych

Szczery uśmiech często pomaga nam w życiu codziennym, dlatego warto o niego dbać. Implanty zastępujące utracone zęby, są czynnikiem wpływającym na estetykę naszego uśmiechu, a zatem i na nasze samopoczucie i pewność siebie. Zabieg umieszczenia implantu w kości, na którym w przyszłości osadzona będzie korona zęba, wymaga dużego doświadczenia oraz wieloletniej praktyki poprzedzanej kursami i szkoleniami. Takim doświadczeniem i wiedzą, pochwalić się może lekarz dentysta Grzegorz Wojcierowski, kierujący gabinetem Dental-Med w Wodzisławiu Śląskim.

Najlepsza metoda na braki w uzębieniu

Jedną z nich są implanty zębowe. Są one stosowane przy brakach pojedynczych zębów lub całkowitego uzębienia. Dla osób, u których występuje druga opcja, implanty są doskonałą alternatywą dla protezy, ponieważ są to sztuczne, tytanowe korzenie, umieszczane w szczęce lub żuchwie. Mają one taki sam wygląd i funkcjonalność jak stałe zęby i są chwalone przez pacjentów, którzy zdecydowali się na taki rodzaj uzupełnienia.

Implanty zębowe charakteryzują się dużą wytrzymałością i stabilnością. Jeżeli zostaną prawidłowo wprowadzone i należycie pielęgnowane mogą służyć nawet przez całe życie. Nie trzeba ich wyjmować ani obawiać się, że przez przypadek poluzują się i wypadną podczas rozmowy lub intensywnego śmiechu w porównaniu do protez ruchomych, które czasami mogą powodować utrudnienia w gryzieniu potraw i wypowiadaniu niektórych wyrazów. Proces odtworzenia zębów na implantach nie wymaga stosowania kleju, dzięki czemu zachowują się one jak naturalne zęby, o które należy dbać w ten sam sposób.

Inwestycja na długie lata

Oprócz wygody należy również pamiętać o innych zaletach stosowania implantów zębowych. Najważniejsze są te, które wpływają korzystnie na zdrowie uzębienia. Utrata jednego lub kilku zębów przyczynia się do niepożądanych konsekwencji. Zęby istniejące tracą wsparcie i przesuwają się na miejsce ubytku. W dłuższej perspektywie prowadzi to do nieprawidłowości w zgryzie, zaniku masy kostnej szczęki i utraty kolejnych zębów, co skutkuje zmianą kształtu szczęki i pogorszeniem jej wytrzymałości. Implanty zębowe są naturalnym uzupełnieniem braków i dzięki dużemu komfortowi w użyciu – dobrą inwestycją. Należy jednak pamiętać, że istnieją pewne przeciwwskazania do zabiegu implantacji, o których zdecyduje lekarz implantolog. Są to np. ciężkie choroby psychiczne, nowotworowe, cukrzyca, osteoporoza, alkoholizm, nikotynizm, a nawet ciąża. Jeżeli lekarz nie stwierdzi żadnej z przeszkód w zastosowaniu zabiegu, warto go wykonać mając na uwadze wygodę i zdrowie własnych zębów przez najbliższe lata. Usługi wprowadzenia implantów zębowych oferuje m.in. gabinet dentystyczny Dental Med Wojcierowski w Wodzisławiu Śląskim, który jest wyposażony w nowoczesną aparaturę umożliwiającą precyzyjne leczenie, a wykwalifikowany personel służy swoim wieloletnim doświadczeniem oraz indywidualnym podejściem do każdego pacjenta.