Data: 10 czerwca 2016 Kategoria: Medycyna estetyczna, Stomatologia
stomatologia estetyczna

Zakres działań w ramach stomatologii estetycznej

Uśmiech to nasza najlepsza wizytówka – ma wielkie znaczenie dla naszego wyglądu zewnętrznego, zaś to jak często się uśmiechamy może po prostu świadczyć o naszym charakterze. Ludzie, którzy uśmiechają się niechętnie, rzadko, półgębkiem są często postrzegani jako bardzo nieśmiali, mało towarzyscy lub po prostu niesympatyczni. Może to powodować trudności w nawiązaniu pozytywnych relacji towarzyskim i zawodowym, a z czasem nawet prowadzić do zaniżonej samooceny. Dlatego tak ważne jest, byśmy dbali o wygląd naszego uzębienia. Niestety, zwykłe szczotkowanie nawet najlepszymi pastami nie rozwiąże wszystkich problemów. Czasem konieczne staje się skorzystanie z dobrodziejstw stomatologii estetycznej.

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to dość młoda dziedzina stomatologii, jej zadaniem jest korekcja i naprawa uzębienia w celu nadania mu atrakcyjnego wyglądu. Łączy ona w sobie elementy kilku innych dziedzin: ortodoncji (korygowanie wad zgryzu), protetyki (uzupełnianie ubytków zębowych z pomocą protez oraz implantów) oraz stomatologii zachowawczej (profilaktyka i leczenie próchnicy)

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej

Wybielanie zębów

To najpopularniejszy zabieg, jaki oferuje stomatologia estetyczna. Dzięki niemu szybko i skutecznie pozbędziemy się mało atrakcyjnych przebarwień i nalotów, powstających między innymi od picia kawy czy palenia papierosów.

Licówki

Licówki to ceramiczne lub porcelanowe płytki, które przykleja się na przednią powierzchnię zęba. Mogą one służyć ukryciu przebarwień, korekcji kształtu zęba (np. w sytuacji, kiedy w wyniku wypadku jego fragment został ukruszony) lub zniwelowaniu diastem, czyli niezbyt estetycznych przerw między zębami

Protetyka

Podeszły wiek, choroby, nieszczęśliwy wypadek lub niewłaściwa higiena mogą prowadzić do częściowych lub całościowych ubytków zębowych. Przerwy między zębami nie wyglądają zbyt atrakcyjnie, a ponadto mają bardzo poważne konsekwencje zdrowotne – w miejscach ich występowania kości szczękowe nie są obciążone, co prowadzi do ich zaniku i obniżania się dziąseł. Aby temu zapobiec stosuje się różnego rodzaju protezy wyjmowane (np. w postaci mostków) lub implanty, czyli tytanowe śruby montowane w kości szczękowej, na które nakłada się korony.

Aby zabiegi stomatologii estetycznej dały satysfakcjonujący efekt, powinny być wykonywane przez profesjonalistów. Szeroki wybór usług z tej dziedziny znajdziemy w ofercie kliniki Dental Prestige.