Data: 11 października 2019 Kategoria: Stomatologia

Laserowe leczenie dziąseł. Podstawowe informacje

Choroby dziąseł nie są już jedynie problemem osób w podeszłym wieku. Pomimo dostępności skutecznych past do zębów, które usuwają płytkę bakteryjną oraz nowoczesnych szczoteczek, prawidłowa higiena jamy ustnej nadal sprawia kłopoty, a nieleczone choroby dziąseł prowadzą do przedwczesnej utraty zębów. Skutecznym sposobem na problemy z dziąsłami okazuje się leczenie laserem, które dostępne jest w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych.

Zastosowanie lasera w stomatologii

Lasery stosowane są w różnych dziedzinach medycyny. Dzięki postępowi technologicznemu możemy korzystać z laseroterapii także w gabinetach stomatologicznych, gdzie stosowana jest m.in. do leczenia chorób dziąseł oraz przyzębia. Najbardziej rozpowszechnioną chorobą, którą pomaga wyleczyć laseroterapia, jest paradontoza. Zaczyna się ona dość niewinnie, bo od niewielkiego krwawienia dziąseł, jednak powoduje ogromne problemy i prowadzi do rozchwiania zębów oraz ich utraty.

Laseroterapia stosowana jest w gabinetach stomatologicznych od kilku lat. Najczęściej nowoczesne lasery stosuje się w celu leczenia chorób dziąseł, w tym paradontozy oraz chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Leczenie laserem jest w pełni bezpieczne, wyjątkowo skuteczne oraz bezbolesne, co wpływa na komfort odczuwany przez pacjenta w czasie wizyty w gabinecie stomatologicznym – wyjaśnia ekspert z Poradni Stomatologicznej Dentica z Zawiercia.

Laseroterapia w leczeniu chorób dziąseł

Laserowe leczenie dziąseł to nowoczesna i wyjątkowo skuteczna metoda walki z bardzo poważnymi schorzeniami jamy ustnej. Lasery pozwalają na usunięcie bakterii z chorobowo zmienionego obszaru dziąsła, a to one odpowiedzialne są za występowanie stanu zapalnego i związanych z nim nieprzyjemnych dolegliwości np. krwawienia dziąseł podczas szczotkowania zębów i spożywania twardych pokarmów, bólu i pieczenia oraz cofania się dziąseł pod wpływem postępującego procesu zapalnego. Dzięki laseroterapii możliwe jest także przyśpieszenie procesu gojenia się dziąseł po ekstrakcji zębów, a także bezkrwawe i bezbolesne podcinanie wędzidełka wargi dolnej oraz górnej.

W leczeniu dziąseł laser pozwala nie tylko na skuteczną eliminację chorobotwórczych bakterii i redukcję stanu zapalnego, ale także zmniejsza dolegliwości bólowe i aktywuje naturalne procesy regeneracji tkanek. To niezwykle ważne, bo proces leczenia dziąseł powinien przebiegać jak najszybciej, aby udało się zatrzymać postęp choroby.

Co więcej, laseroterapię stosuje się także m.in. w przypadku występowania ropni przyzębia oraz schorzeń miazgi zębowej. Dzięki nowoczesnej technologii oraz zastosowaniu lasera w gabinecie stomatologicznym pacjenci nie tylko odczuwają mniejszy dyskomfort podczas zabiegów, ale także szybciej dochodzą do zdrowia.

Materiał Partnera