Data: 9 stycznia 2020 Kategoria: Stomatologia
implant zębowy

Korzyści z posiadania implantów zębowych

Rozwój implantologii to prawdziwa rewolucja w dziedzinie szeroko pojętej stomatologii. Implanty zębowe stały się przełomowym rozwiązaniem umożliwiającym skuteczne, wygodne i długoterminowe uzupełnienie braków zębowych. W tym celu wykorzystuje się specjalne wszczepy produkowane z tytanu, które umieszcza się w szczęce bądź żuchwie. Tak wykonane implanty zębowe przynoszą wiele korzyści. Jakie dokładnie są ich zalety?

Zdrowie przede wszystkim

Braki w uzębieniu to nie tylko nieestetycznie wyglądające “dziury”, ale to poważne zagrożenie dla pozostałych zębów i ryzyko wystąpienia negatywnych zmian w jamie ustnej. Największe niebezpieczeństwo wynikające z utraty zęba związane jest z postępującym zanikiem kości w tym miejscu. Wszczepienie implantu zapobiega temu procesowi i sprawia, że funkcje uzębienia oraz zgryzu nie zostają zaburzone. Dzięki temu nie dochodzi również do rozchwiania czy przesuwania się pozostałych, zdrowych zębów. Warto przy tym zaznaczyć, że stosowanie implantów zębowych jest w pełni bezpieczne dla organizmu, a to za sprawą biokompatybilności tytanu, z którego wykonywane są wszczepy. W przeciwieństwie do zakładania mostów czy innych wypełnień nie trzeba też szlifować czy piłować naturalnych zębów.

Wygoda użytkowania

Implanty zębów to znakomita alternatywa dla tradycyjnych protez i innych wypełnień protetycznych. Nie wymagają one bowiem innego traktowania niż naturalne zęby stałe, nie powodują również dyskomfortu np. w trakcie jedzenia czy podczas rozmów. Wszczepienie implantów eliminuje zarówno konieczność korzystania z ruchomych mechanizmów, jak i ryzyko ewentualnego ruszania się czy wypadania protez. Warto przy tym zaznaczyć, że tytanowe wszczepy charakteryzują się wyjątkową trwałością i stanowią rozwiązanie długoterminowe. Współczesna implantologia pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem w każdej sytuacji.

Komfort psychiczny

Chociaż braki w uzębieniu to problem przede wszystkim natury zdrowotnej, nie można zapominać o psychologicznym aspekcie tej kwestii. Ponieważ tego typu defekty prezentują się mało estetycznie, mogą stać się przyczyną dyskomfortu i znacząco obniżać samoocenę.

Brak pewności siebie prowadzi do trudności w kontaktach towarzyskich, co może mocno odbić się na sferze społecznej. – Mówi pracownik warszawskiego gabinetu Best Dent. – Implanty zębowe pozwalają znowu poczuć się atrakcyjnie, co korzystnie wpływa na stosunki interpersonalne. Piękny i zdrowy uśmiech sprawia, że czujemy się pewnie i jesteśmy lepiej postrzegani przez innych.

Nic więc dziwnego, że implantologia cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Materiał Partnera