Data: 10 lutego 2020 Kategoria: Stomatologia
implanty zębowe

Klinika stomatologiczna to odpowiednie miejsce do wykonania implantów zębowych

Implanty zębowe to najbardziej zaawansowany i idealny sposób na uzupełnienie brakujących zębów i przywrócenie dobrego zdrowia. Po utracie naturalnych zębów małe tytanowe wkręty są wszczepiane w szczękę pod dziąsłami.Tytan stosowany w implantach dentystycznych jest akceptowalnym materiałem dla ludzkiego ciała, dlatego nie powoduje reakcji alergicznych.

Gdzie poddać się wszczepianiu implantów zębowych?

Implantacja to szczególna dziedzina stomatologii, dlatego warto udać się do kliniki stomatologicznej, która posiada nowoczesne wyposażenie i wysokiej, jakości implanty zębowe. Ten rodzaj protetyki stomatologicznej cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród osób pragnących uzupełnić braki w swoim uzębieniu. Implant zębowy i zamocowana na nim korona dokładnie naśladują naturalny kształt zęba, w pełni funkcjonują i zapewniają niezbędny poziom komfortu, niczym nieróżniący się od zęba naturalnego. Klinika stomatologiczna może wykonać implantację zębów przy użyciu zaawansowanych metod opartych na planowaniu komputerowym i zastosowaniu pomocniczych prowadnic chirurgicznych. Dzięki tym metodom stomatolog wykonuje zabieg  bez nacięcia, co gwarantuje maksymalny komfort zarówno podczas implantacji, jak i po niej.

Dlaczego konieczne są implanty zębowe?

Wstawienie utraconego zęba jest obowiązkowe, ponieważ implant nie pozwala kości zaniknąć, która po utracie zęba z czasem staje się cieńsza. Utracony ząb powoduje również trudności w żuciu, problemy estetyczne. Sąsiadujące zęby tracą wsparcie, stają się ruchome a kształt twarzy może ulec zmianie. Implant zębowy zastępuje korzeń naturalnego zęba. Po zintegrowaniu implantu ze szczęką wkręca się w nią protetyczną część implantu tj. wspornik. Następnie montuje się na nim korony, mosty lub protezy. Implant całkowicie wrastający w szczękę zapewnia wyjątkowo mocną podstawę dla protetyki stomatologicznej, zwiększa się stabilność koron i mostów dentystycznych.

Protetyka stomatologiczna – rodzaje

Implanty jednego zęba przeznaczony jest dla osób, którym brakuje jednego zęba, można wszczepić pojedynczy implant. Po założeniu na nim korony działa jak ząb naturalny. Most obsługiwany przez implant to tradycyjne mosty które są instalowane tam, gdzie w okolicy brakuje zębów. Most utrzymywany przez implanty można zamontować bezpośrednio na utworzonej szczelinie, podtrzymując w ten sposób zęby po obu stronach.

Proteza stomatologiczna oparta na implantach zębowych jest alternatywą dla protez ruchomych. Pełna lub częściowa proteza zostanie nałożona na ilość podpory implantu. Dana osoba nie będzie musiała martwić się wypadnięciem protezy podczas rozmowy lub jedzenia. Proteza oparta na implantach przez długi czas poprawia uśmiech i wymaga mniejszej naprawy niż protezy tradycyjne.

Etapy implantacji zębów

Podczas pierwszej wizyty miejsce implantacji jest badane przy użyciu trójwymiarowych zdjęć rentgenowskich szczęki i jej skanowania wewnątrzustnego. Podczas drugiej wizyty (możliwe następnego dnia) implant zębowy wkręca się w kość górnej lub dolnej szczęki i stanowi to podparcie dla odbudowy zęba. W ciągu 3-6 miesięcy implant zapuszcza korzenie. Podczas trzeciej wizyty (po 2–4 miesiącach) wykonywany jest cyfrowy skan pozycji implantu, który jest niezbędny do wytworzenia korony zębowej. Kolor, kształt i rozmiar wykonanej korony nie będą się różnić od naturalnych zębów. Podczas czwartej wizyty, jak implant mocno zakorzenił się w kości, mocuje się na niej koronę, most lub protezę.

Wojcik Clinic – specjalistyczna klinika stomatologiczna.

Materiał Partnera