Data: 23 marca 2018 Kategoria: Stomatologia
implant zęba

Dlaczego warto zdecydować się na implanty zębowe?

Silny komplet zębów jest oznaką zdrowia każdego człowieka. Dzięki niemu możemy jeść wszystko, co lubimy, często się uśmiechać, czuć się pewnie w każdej sytuacji i pozostać aktywnymi do późnej starości, dlatego utrata któregokolwiek zęba może być nie lada problemem, którego nie można zlekceważyć. W takim przypadku najlepiej zastosować implanty zębowe, których krótką charakterystykę przedstawiamy poniżej.

Czym jest implant zębowy i co należy wiedzieć przed zabiegiem?

Implant jest tytanową śrubą wkręcaną w kość żuchwy lub szczęki, która zastępuje naturalny korzeń zęba. Aby ząb wyglądał na naturalny, na implant nakładana jest korona wykonana z wytrzymałego materiału, np. ceramiki. Implanty zębowe mogą być założone podczas jednej wizyty, ale zdarzają się sytuacje, które wymagają dłuższego oczekiwania pomiędzy wszczepieniem implantu a założeniem korony.

Cały proces poprzedzony jest oceną warunków kostnych pacjenta, zrobieniem zdjęcia pantomograficznego, a czasem badania tomograficznego, które pomagają w zaplanowaniu leczenia implantologicznego. Może się bowiem okazać, że warunki kostne pacjenta nie są przystosowane do wszczepienia implantów, dlatego przed zabiegiem należy je poprawić. Istotna informacja dla osób wrażliwych – montaż implantów jest całkowicie bezbolesny, wykonywany przy miejscowym lub ogólnym znieczuleniu.

Zalety wszczepienia implantów zębowych

Z leczenia implantologicznego mogą skorzystać zarówno pacjenci posiadający braki w postaci pojedynczych zębów, jak i osoby, które narzekają na całkowity brak zębów naturalnych. Implanty zębowe są lepszym rozwiązaniem niż niekomfortowe protezy stomatologiczne, których użytkownicy skarżą się często na kłopoty powodowane ich noszeniem. Wywołuje je np. przeświadczenie, że w trakcie posiłku proteza może niepostrzeżenie się wysunąć. Taki dyskomfort może powodować ograniczenie kontaktów towarzyskich.

Założenie implantów zębowych gwarantuje komfort psychiczny oraz fizyczny – ich noszenie nie powoduje żadnego bólu i nie różni się od uczucia, jakie mają posiadacze zębów naturalnych. Organizm dobrze je toleruje, ponieważ są wykonane z materiałów biokompatybilnych, a ich kolor oraz kształt można dopasować do naturalnych zębów pacjenta. Ponadto jest to rozwiązanie bardzo trwałe – przy właściwej pielęgnacji oraz zachowaniu higieny jamy ustnej implanty zębowe służą przez długie lata – wyjaśnia stomatolog z Przychodni Stomatologicznej Dental w Lublinie, która oferuje leczenie endodontyczne, chirurgiczne, protetyczne, ortodontyczne oraz zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej.

Materiał Partnera