Data: 17 grudnia 2017 Kategoria: Stomatologia
Czym charakteryzują się korony porcelanowe?

Czym charakteryzują się korony porcelanowe?

Zalety stosowania koron porcelanowych

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, korony porcelanowe są najchętniej wybieranymi koronami dentystycznymi. Wskazanie do założenia koron protetycznych to duże zniszczenie zęba, które może być wywołane kilkoma warunkami, np. próchnicą, czy złamaniem zęba. Na korony decydują się także osoby, których zęby są bardzo słabe po leczeniu kanałowym, czy zębów trwale przebarwionych, bardzo krzywych.

Korony porcelanowe nie odbiegają wyglądem od zęba naturalnego, dlatego pacjenci często pytają o zabieg tego typu – dowiadujemy się w MDDENTAL Prywatnej Praktyce Stomatologicznej z Łodzi.

Kolejna zasada to trwałość: porcelana jest tak samo trwała, jak naturalne zęby, dlatego nie musimy martwić się przy gryzieniu jakichkolwiek potraw, które jadaliśmy dotychczas. Korony porcelanowe najczęściej wybiera się do zastąpienia zębów przednich, ze względu na walory estetyczne – jeśli pacjenci decydują się na korony metalowe, to wyłącznie do zębów tylnych.

Jakie są zalety implantów z porcelanowymi koronami?

Na korony porcelanowe na implancie decydujemy się nie tylko po to, by jedzenie było dla nas sprawniejsze, ale przede wszystkim dlatego, że krępują nas braki uzębienia, zwłaszcza z przodu. Implanty i porcelanowe korony zębów zwiększają naszą pewność siebie, a co za tym idzie, poprawiają jakość naszego życia. Z czasem odnawiają nasz uśmiech i wzmacniają pewność siebie, która jest bardzo ważna w świecie szybkiego życia i ciągłego biegu. Implanty stomatologiczne zapobiegają dodatkowo bezpowrotnemu zanikowi kości, który ma miejsce po usunięciu zębów. Warto podkreślić, że decydując się na implant pomiędzy zdrowymi zębami, nie musimy ich w żaden sposób przygotowywać, tzn. nie ma potrzeby szlifowania naturalnych zębów w sąsiedztwie. Inaczej jest natomiast w przypadku stosowania mostów. Implanty często przywracają nam pełną i swobodną funkcję żucia i mówienia, gwarantują pełną estetykę uśmiechu przez długie lata, co zdecydowanie warte jest wizyty w profesjonalnym gabinecie. Implanty z porcelanowymi koronami to także świetne rozwiązanie dla osób, które cierpią z powodu bezzębia. Na implantach można umieścić mostek, zamiast noszenia na co dzień ruszającej się protezy zębowej, która sprawia człowiekowi dyskomfort. Jeśli więc zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego rozwiązania dla siebie, warto bliżej przyjrzeć się gabinetom, które mają w swojej ofercie implanty z koronami porcelanowymi.

Materiał Partnera