Data: 25 sierpnia 2017 Kategoria: Porady medyczne

Zasada działania rajstop zdrowotnych

Coraz więcej młodych ludzi cierpi na żylaki kończyn dolnych. Niegdyś ta dolegliwość kojarzona była przede wszystkim z osobami starszymi. Niestety złe nawyki i przeważnie siedzący tryb życia sprawiły, że już dwudziesto- i trzydziestolatkowie muszą zmagać się z niewydolnością żylną, której najbardziej widocznym objawem są nieestetycznie wyglądające żylaki. Jeśli nie chcemy borykać się z tym problemem, powinniśmy profilaktycznie stosować rajstopy zdrowotne.

Rajstopy zdrowotne – ulga dla nóg

Rajstopy zdrowotne są to rajstopy służące poprawie zdrowia nóg. Mogą w dużo bardziej skuteczny niż farmaceutyki sposób zapobiegać i pomagać w leczeniu niewydolności żylnej.

Chociaż nie wszyscy pacjenci są nastawieni do tego pomysłu entuzjastycznie, powinni zmienić swoje nastawienie. Tabletki mają za zadanie działać na mikrokrążenie nóg, regenerując śródbłonek najmniejszych naczyń krwionośnych. Rajstopy z kolei wpływają na makrokrążenie, zapewniając nogom prawdziwą ulgę – wyjaśnia nasz rozmówca ze sklepu internetowego Levante.

Rajstopy zdrowotne wyglądają tak samo, jak zwykłe, klasyczne, ale w odróżnieniu do nich – pomagają zmęczonym i opuchniętym kończynom.

W jaki sposób działają rajstopy zdrowotne?

Odpowiednio zaprojektowane rajstopy zdrowotne poprawiają cyrkulację krwi, zmniejszają opuchliznę i ból nóg, a także działają odprężająco i relaksująco. Działanie rajstop zdrowotnych polega nazywane jest kompresoterapią, czyli leczeniem uciskowym. Rajstopy są pomocne zarówno w profilaktyce, jak też leczeniu żylaków kończyn dolnych, przez zastosowanie odpowiedniej siły nacisku. Największy nacisk ma być przy kostce, im wyżej, tym powinien być on słabszy. Dzięki wywołaniu ucisku na zewnętrzną stronę kończyny, można przyspieszyć wchłanianie się obrzęków oraz zapobiec powstawaniu kolejnych. Dochodzi również do redukcji średnicy żył, zamknięcia zastawek i zmniejszenie ilości krwi, która cofa się do kończyn. Z tego względu rajstopy mogą skutecznie wspomagać krążenie krwi żylnej, przywracając jej fizjologiczny kierunek krążenia.

Korzyści z noszenia rajstop zdrowotnych

Dzięki przywróceniu prawidłowego kierunku krążenia krwi, zaburzonego przez nieprawidłowo działające zastawki i zmniejszeniu opuchlizny nóg, szybko zauważymy również:

  • Poprawę pracy mięśni kończyn,
  • Redukcję żylaków powierzchownych,
  • Przeciwdziałanie poszerzania się żył, które oszpecają nasze nogi,
  • Mniejszą bolesność nóg,
  • Zmniejszenie uczucia ciężkości, zmęczenia i drętwienia nóg.

Rajstopy zdrowotne powinny nosić osoby zagrożone niewydolnością żylną, np. przez wykonywanie pracy siedzącej, kobiety w ciąży, po operacji żylaków i skleroterapii, a także z obrzękami pourazowymi czy limfatycznymi.

Materiał Partnera