Data: 16 grudnia 2017 Kategoria: Porady medyczne
minerały kolidalne

Właściwości i zastosowanie minerałów koloidalnych

Właściwości minerałów koloidalnych

O istocie minerałów koloidalnych i ich znaczeniu dla zdrowia i życia człowieka opowiadają nam eksperci z firmy ENERGY z Pragi. Otóż minerały koloidalne pozyskiwane są z głęboko zalegających pod powierzchnią ziemi pokładów utworzonych z pozostałości lasu deszczowego, porastającego naszą planetą przed stu milionami lat. Oczywistym jest więc, że są to minerały pochodzenia roślinnego, czyli organiczne, a takie właśnie najłatwiej są przez organizmy zwierzęce przyjmowane. Ich przyswajalność wynosi aż 98%, co musi robić wrażenie, zważywszy na fakt, że takie minerały podawane w klasycznej postaci ze związkami chelatowymi przyswajalne są co najwyżej w 45%. Dodajmy do tego, że minerały koloidalne mają zerową toksyczność i nie wywołują żadnych, niepożądanych skutków ubocznych.

Znaczenie minerałów koloidalnych dla organizmu ludzkiego

Stosowanie minerałów koloidalnych jest najbardziej naturalnym sposobem zaopatrywania organizmu człowieka w mikroelementy w przypadku ich niedoboru, który może być spowodowany niewłaściwie zbilansowanym pożywieniem lub jakąś chorobą. Na rynku spotkać się możemy z silnymi koncentratami roztworu koloidalnego zawierającymi aż 64 różne pierwiastki w postaci naturalnej, a jednym z nich jest preparat znany pod nazwą FYTOMINERAL.

Minerały koloidalne to substancje rozpuszczone w wodzie, dlatego też są tak łatwo przyswajane przez komórki i tkanki naszych narządów. Pomagają one organizmowi w doskonały sposób utrzymywać jego równowagę bioelektryczną, co ma podstawowe znaczenie dla dobrego zdrowia i długiego życia. Minerały koloidalne ułatwiają przyswajanie witamin, regulują działanie hormonalnego układu wydzielania wewnętrznego w naszym organizmie oraz odgrywają poważną rolę przy syntezowaniu struktur DNA. Minerały koloidalne charakteryzują się tak zwaną własnością wypierającą, co oznacza, że zawartymi w sobie postaciami pierwiastków potrafią wyprzeć ich toksyczne formy; dotyczy to w głównej mierze niklu, baru, glinu, strontu i wielu innych. Oznacza to, że pomagają one usuwać z ludzkiego organizmu różne szkodliwe związki, a więc mają właściwości detoksykujące.

Reasumując, można powiedzieć, że minerały koloidalne usprawniają działanie dróg energetycznych całego tak zwanego potrójnego ogrzewacza, a więc poprawiają pracę śledziony, nerek, trzustki, pęcherzyka żółciowego, pęcherza moczowego i innych narządów wewnętrznych, a także korzystnie wpływają na działanie naszych ścięgien i mięśni. Mówiąc krótko, są one niezbędnym elementem życiowym całego naszego organizmu.

Materiał Partnera