Data: 28 listopada 2019 Kategoria: Porady medyczne

Rezonans magnetyczny w Warszawie – co musisz wiedzieć?

Badanie rezonansem magnetycznym wśród wielu pacjentów, często budzi nieuzasadniony lęk. Oczywiście, każda procedura medyczna, zwłaszcza taka o długiej i skomplikowanej nazwie, jest pewną przymuszoną koniecznością, jednak akurat rezonansu magnetycznego nie należy się bać. Nie warto ze strachu odkładać badania na później, bo jego wykonanie umożliwi ewentualne szybsze późniejsze leczenie. Diagnostyka obrazowa jest niezwykle ważna i należy ją wykonywać zawsze, gdy jest taka potrzeba.

Obojętnie czy masz skierowanie na badanie, czy musisz je wykonać prywatnie, warto wcześniej rozeznać się, gdzie udać się na rezonans magnetyczny w Warszawie, Poznaniu, łodzi, Krakowie, czy Gdańsku lub dowolnym innym mieście na terenie całej Polski. Najlepsza placówka rezonansu magnetycznego to taka, która jest blisko pacjenta, ma wiele lat doświadczenia w wykonywaniu badań, dysponuje nowoczesnym sprzętem i wykwalifikowaną kadrą medyczną. Sprawdź co jeszcze musisz wiedzieć zanim udasz się na rezonans magnetyczny w Warszawie lub innym polskim mieście. 

Jak przebiega badanie rezonansem magnetycznym w Warszawie? 

Gdy znajdziesz już odpowiednią dla siebie placówkę rezonansu magnetycznego w Warszawie, która wykona Twoje badanie ze skierowaniem lub bez, warto przed badaniem dowiedzieć się jaki jest jego przebieg. 

Gdy dokonasz już rejestracji telefonicznie lub mailowo, w dniu badania na umówioną wizytę należy zgłosić się na około 10 minut przed wyznaczoną godziną. W recepcji należy wypełnić kwestionariusz oraz w przypadku badania na NFZ pokazać skierowanie. Jeśli pacjent musi wykonać badanie z kontrastem, dodatkowo należy przedstawić aktualny wynik badania poziomu kreatyniny.

Następnie pacjent zostaje skierowany do pokoju przygotowawczego, w którym może przygotować się do badania. Do rezonansu magnetycznego w Warszawie i każdym innym polskim mieście nie ma konieczności rozebrania się. Należy jednak pozostawić  wszelkie metalowe przedmioty i części garderoby oraz urządzenia elektroniczne.

Samo badanie jest bezbolesne i trwa od około 20 do 60 minut, w zależności od badanego obszaru. Rezonans magnetyczny w Warszawie wykonują najlepsi technicy radiologii. Podczas badania należy pozostać nieruchomo i nie należy się bać zwiększonego natężenia hałasu w aparaturze – to normalne. 

Po badaniu należy zgłosić się po wynik osobiście lub pobrać go z Portalu Pacjenta, jeśli placówka taki prowadzi. Co więcej, jeśli nie możemy odebrać wyników badania rezonansem magnetycznym osobiście, na podstawie pisemnego upoważnienia może to za nas zrobić dowolna wskazana przez nas osoba trzecia.

Jeśli planujesz w najbliższym czasie udać się na rezonans magnetyczny w Warszawie, koniecznie umów się na wizytę w renomowanej sieci placówek diagnostyki obrazowej:tomma.com.pl. Tam czeka na Ciebie wykwalifikowana kadra, która doskonale zna się na swojej pracy, nowoczesne gabinety i aparatura do wykonywania badań oraz przyjazna atmosfera. Nie obawiaj się już dłużej badania rezonansem magnetycznym. Zaufaj diagnostyce obrazowej na najwyższym poziomie, która współpracuje z najlepszymi specjalistami na terenie całej Polski.

Materiał Partnera