Data: 12 września 2019 Kategoria: Porady medyczne

Plastyka brzucha po porodzie

Dobrą drogą do odzyskania siebie i akceptacji własnego ciała po ciąży jest plastyka brzucha po porodzie. Narodziny dziecka to trudne i nowe doświadczenie dla wielu kobiet. Niektóre celebrytki pokazują swoje idealne brzuszki często wygładzone przy pomocy programów graficznych miesiąc po porodzie. Jednak w prawdziwym świecie na normalny wygląd brzucha trzeba poczekać nawet rok.

Poród to nie bajka

Szczęście, duma, ulga, strach… takie przeważnie emocje wymieniają kobiety po porodzie. Są zaskoczone, że ich odczucia zmieniają się z godziny na godzinę. Winne są oczywiście hormony, które powodują intensywność uczuć.  Inaczej postrzegają siebie samą, a ich relacje z partnerem zmieniają się,  jak w kalejdoskopie. Nie czują się też pewne siebie, bo ich ciało nie wróciło jeszcze do wyglądu sprzed ciąży. To normalne, trzeba trochę poczekać, by znów poczuć się sobą.

Jak wygląda brzuch po porodzie?

Jest znacznie mniejszy, jednak do idealnych kształtów jeszcze mu daleko. Plastyka brzucha po porodzie to temat delikatny i  budzący różne opinie. Jednak najważniejsze jest tu zdanie i samopoczucie młodej mamy, a nie to, co piszą i mówią o tym media, bo one zmianują swoje zdanie w zależności od koniunktury. Obecnie jest trend, który nie upiększa porodu i macierzyństwa tylko chętnie przedstawia naturalne zdjęcia, na przykład brzucha miesiąc po porodzie.

Plastyka brzucha po porodzie – na to decydują się młode mamy

Nie ukrywajmy, że niektóre zmiany po ciąży są dla wielu kobiet nie do zaakceptowania.  Wtedy z pomocą przychodzą sprawdzone zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z najczęściej wybieranym jest plastyka brzucha po porodzie.  

Co to jest plastyka brzucha?

Zabieg inaczej  nazywany jest abdominoplastyką i przeprowadzany jest u osób, które cierpią z powodu nadmiaru skóry na brzuchu.  Efektem plastyki brzucha po porodzie  jest widoczna poprawa wyglądu brzucha, a co za tym idzie poprawa wyglądu sylwetki i podkreślenia talii. Co ważne i często podkreślane jest przez młode mamy, które noszą dzieci – oprócz wizualnych zmian, po zabiegu zauważają one zmniejszenie bólów w kręgosłupie.

Jak wygląda zabieg plastyki brzucha po porodzie?

Operacja jest bezbolesna, ponieważ, wykonuje się ją w znieczuleniu ogólnym. Pacjentka wraca do domu następnego dnia po zabiegu. Zdjęcie szwów odbywa się po 14 dniach. Warto korzystać z masaży przyspieszających ustępowanie obrzęków po plastyce brzucha po porodzie. Do aktywności można powrócić po 7-14 dniach, a przez 3 miesiące należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego.

Młoda mama ma prawo być sobą!

Po porodzie kobiety często czują się nieatrakcyjne, a powrót do formy  sprzed ciąży to często ich główne zmartwienie. Pamiętajmy, ciało w okresie ciąży zmienia się każdej mamie i jest to naturalne, że magazynuje zapasy tkanki tłuszczowej na okres połogu i laktacji. Kiedy jednak zrealizują  już cel, jakim jest urodzenie dziecka, mają prawo pomyśleć znów o sobie. Skupić się na tym, czego chcą, by poczuć się  dobrze w swoim ciele. Ciąża to nie choroba tylko okres przejściowy, po którym życie toczy się dalej w zgodzie z naszym trybem i potrzebami.

Konsultacja merytoryczna:
Horizon Medical Center
Domaniewska 39A, Warszawa
(Horizon Plaza)
kom.: +48 509 461 432

Materiał Partnera