Data: 26 sierpnia 2019 Kategoria: Porady medyczne

Pigmentacja medyczna bez tajemnic

Pigmentacja medyczna to stały element oferty klinik kosmetycznych, stanowiący doskonałe narzędzie do kreowania piękna. Daje możliwość poprawienia urody nie tylko u osób zdrowych, lecz także tych, którzy z powodu przebytej choroby lub urazów skóry pragną poczuć się atrakcyjniej i na dobre pozbyć się defektów.

Pigmentacja medyczna brodawki i otoczki sutkowej

Makijaż permanentny brodawki i otoczki sutkowej to nowoczesny zabieg z zakresu kosmetologii. Umożliwia on rekonstrukcję utraconych fragmentów ciała, które usunięto w wyniku walki z nowotworem. Jest to skuteczny sposób, aby odzyskać pewność siebie i poczucie własnej wartości po wyczerpującej chorobie.

Na czym polega zabieg pigmentacji brodawek i otoczki?

Podczas zabiegu wykonuje się na skórze rysunek brodawki, a następnie po ustaleniu oczekiwanego efektu znieczula się skórę. Potem wstrzykuje się kilka pigmentów, aby brodawka miała pożądany, realny wygląd. Makijaż brodawki wykonywany jest stopniowo, w 2-3 zabiegach w odstępach około miesiąca — mówi specjalistka z Instytutu Nowoczesnej Kosmetyki Esthe w Lublinie.

Pigmentacja medyczna brwi

Cykliczne regulowanie brwi oraz malowanie ich henną, tak aby zapewnić pożądany kształt, dla wielu kobiet jest problematyczne. Sposobem na to jest makijaż permanentny brwi. Na czym polega? Na początku linergistka dobiera odpowiedni kształt oraz kolor brwi, a następnie po zaakceptowaniu rysunku przez klientkę przystępuje do pigmentacji. Specjalne urządzenie pracuje lekko i bezboleśnie. Dysza napełniana jest sterylną pipetą odpowiednim barwnikiem. Dzięki precyzyjnej technice skóra wokół brwi będzie wyglądała czysto i estetycznie, a kształt i kolor brwi będą intensywne przez długi czas.

Pigmentacja medyczna ust

Makijaż permanentny ust polecany jest dla klientek, które chcą poprawić wygląd oraz barwę swoich warg. To dobre rozwiązanie dla pań, które pragną cieszyć się idealną barwą ust przez długi czas, nie martwiąc się stałym poprawianiem szminki. Zabieg ten polega na napełnieniu dyszy urządzenia dobranym przez klientkę barwnikiem. Pigment podawany bezpośrednio z dyszy, co sprawia, że praca wykonywana jest nieprzerwanie i wpływa to dobrze na precyzję wykonania. Po zabiegu barwa kresek może być dość intensywna, jednak nie należy się tym martwić, gdyż po 4-7 dni zabarwienie wyblaknie do pożądanego stanu.

Materiał Partnera