Data: 1 marca 2020 Kategoria: Porady medyczne

Opaska elastyczna jako pomoc w bólach lędźwiowych

Ból kręgosłupa jest najbardziej powszechnym rodzajem bólu u większości osób. Jego szczególnie przeciążonym odcinkiem jest odcinek lędźwiowy, przynoszący najwięcej dolegliwości. W celu zmniejszenia lub likwidacji bólu istnieją różne sposoby, aby przynieść sobie ulgę. Jednym z nich jest stosowanie specjalnej opaski elastycznej na odcinek lędźwiowy. Czym dokładnie jest opaska elastyczna i jakie jest jej działanie? Dowiedz się więcej.

Czym jest opaska elastyczna?

Opaska elastyczna nazywana jest też często pasem elastycznym. Wykonana jest z bawełny, a także innych, wplecionych w nią materiałów.  Dzięki swojej strukturze dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając maksymalną ochronę, wygodę, a przy tym nie przeszkadza podczas codziennych czynności. Rozmiar opaski wybiera się na podstawie wymiaru obwodu w pasie, a następnie porównuje się go z odpowiednim rozmiarem podanym przez producenta. Jak tłumaczy pracownik firmy Rehamed:

Stosowanie opaski elastycznej to ulga w bólu, dzięki odciążeniu kręgosłupa. Oczywiście nie należy poprzestać na samym jej noszeniu. Ważne są również odpowiednie ćwiczenia i stała konsultacja z lekarzem.

Opaska elastyczna – kiedy ją stosować?

Zastosowanie opaski elastycznej jest szerokie, ponieważ może dotyczyć nie tylko kręgosłupa, ale również innych części ciała, takich jak łokieć, czy kolano. Dodatkowo, można jej używać nie tylko w sytuacjach, gdy występuje ból, ale również profilaktycznie – przed wystąpieniem dolegliwości. Dolegliwości odcinka lędźwiowego mogą być związane z dyskopatią, chorobą zwyrodnieniową, bólami stawu biodrowego, albo zbyt długim przyjmowaniem pozycji siedzącej lub stojącej. Ostateczne zastosowanie opaski elastycznej powinno odbyć się jednak za zgodą lekarza ortopedy. Jej główne działanie polega na stabilizacji odcinka lędźwiowego kręgosłupa, zapobiegając nieprawidłowym ruchom i chroniąc kręgosłup przed nadmiernym jego obciążaniem.

Gdzie kupić opaskę elastyczną?

Zakup opaski elastycznej jest bardzo prosty. Istnieje parę możliwości, które ułatwią nabycie opaski. Jedną z nich są sklepy internetowe, których oferta dotyczy medycznego zaopatrzenia. Nie należy obawiać się o nietrafione zakupy, ponieważ wszystkie rozmiary opasek elastycznych umieszczone są na stronie internetowej. Zaletą zakupu przez Internet jest duży asortyment dostosowany do potrzeb klienta. Pracownicy takiego sklepu zawsze służą pomocą za pośrednictwem telefonu lub poczty e-mail. Inną opcją jest wybranie się do stacjonarnego sklepu medycznego. W danej miejscowości może być wiele sklepów medycznych, a więc warto zorientować się, jakim zaopatrzeniem medycznym dysponują.

Materiał Partnera