Data: 23 maja 2016 Kategoria: Dieta, Porady medyczne, Uroda
oczyszczanie organizmu z toksyn

Oczyszczanie organizmu i jego wpływ na zdrowie

Organizm to cudowny mechanizm. Niezwykle precyzyjny, zaplanowany w najmniejszym szczegółach. Co więcej, ludzkie ciało posiada zdolność do samoregulacji oraz naprawy uszkodzonych elementów. Łatwo się o tym przekonać, chociażby kalecząc się w palec. Jednak ta skomplikowana biologiczna maszyneria wymaga od czasu do czasu małego „remontu” – oczyszczenia. Po to, by służyć nam jak najdłużej…

Źródła toksyn

Dlaczego w ogóle trzeba oczyszczać nasz organizm?

Czy nie poradzi sobie sam z tym zadaniem? Odpowiedź na te pytania jest prosta. Żyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku. Szkodliwe substancje atakują nas dosłownie ze wszystkich stron. Wdychamy je do płuc wraz z koszmarnie skażonym powietrzem. Szczególnie zimą daje się ono we znaki, nie tylko mieszkańcom takich miast, jak Kraków, który przoduje w niechlubnych rankingach najbardziej zanieczyszczonych ośrodków miejskich w Polsce, lecz także małych miejscowości, w których masowo spalane są najrozmaitsze odpady, z tworzywami sztucznymi na czele. Tak zwana niska emisja to jedna strona medalu. Drugą są wyziewy z rur wydechowych naszych starych samochodów (większość aut w Polsce ma co najmniej 10 lat). Metale ciężkie i rakotwórcze dioksyny dostają się do płuc, a następnie są dystrybuowane poprzez całą sieć układu krwionośnego, kolejno zatruwając narządy wewnętrzne.

Kolejnym czynnikiem, który nam zagraża jest woda. Dość powiedzieć, że w Polsce liczba rzek pierwszej klasy czystości jest bardzo niska. Cała reszta jest mniejszym lub większym ściekiem, z którego pobieramy wodę do picia. Oczywiście jest ona wcześniej uzdatniana do spożycia, ale tak czy inaczej niesmak pozostaje. Trzecim źródłem toksyn, które trafiają do naszego organizmu jest pożywienie. Pełne środków chemicznych poprawiających smak, zapach czy kolor danego produktu. Do tego warzywa i owoce nasączone jak gąbka całą paletą środków ochrony roślin. Wszystko to gromadzimy skrzętnie w naszym organizmie, który próbuje ze wszystkich sił walczyć z zagrożeniem. Niestety siła i natężenie tego ataku z zewnątrz sprawiają, że nasze ciało prędzej czy później daje za wygraną…

Oczyszczanie organizmu

Na szczęście istnieją sposoby, by wspomóc nasz organizm w tym trudnym zadaniu. Specjaliści zalecają, by skupić się w pierwszym rzędzie na oczyszczaniu krwi, ponieważ to ona jest tutaj „głównym problemem”. Przez ogromną sieć żył, tętnic i naczyń krwionośnych przepływa nie tylko życiodajna krew wraz z istotnymi do życia składnikami. Pojawiają się tam niestety także „pasażerowie na gapę”, czyli wszystkie wyżej wymienione zanieczyszczenia i toksyny.

W efekcie specjalistycznych zabiegów w naszym organizmie pojawia się oczyszczona krew pozbawiona zbędnego balastu, zaś sam organizm jest mobilizowany do wytężonego wysiłku związanego z produkcją krwinek. Oczyszczanie krwi to pierwszy etap na drodze do przywrócenia równowagi. Następne w kolejce są układ pokarmowy ze szczególnym uwzględnieniem dwóch arcyważnych narządów: wątroby oraz nerek. To tam gromadzone jest wszystko co najgorsze.

Jaki zatem może być wpływ oczyszczania organizmu na nasze zdrowie?

Jak może poczuć się nasze ciało pozbawione szkodliwych związków? Odpowiedź wydaje się być jednoznaczna…

Jeśli zatem chcecie poczuć się jak nowo narodzeni, koniecznie zadbajcie o oczyszczenie Waszego organizmu. Nie róbcie tego na własną rękę, domowymi sposobami. Nie warto eksperymentować. Zaufajcie specjalistom i ich sprawdzonym metodom. Wejdźcie na stronę firmy Vitals i dowiedzcie się więcej na ten temat. Wasz organizm wart jest tego, by od czasu do czasu poświęcić mu trochę czasu. W dłuższej perspektywie wyjdzie Wam to dosłownie i w przenośni – na zdrowie.