Data: 11 grudnia 2019 Kategoria: Porady medyczne

Niezbędny sprzęt podczas leczenia i rehabilitacji narządów ruchu

Leczenie bólu narządów ruchu jest w Polsce bardzo dobrze rozwinięte. Coraz częściej wykonywana praca w pozycji siedzącej, brak ruchu, czy otyłość powoduje, że coraz częściej korzystamy z najlepszych i niezawodnych technik leczenia kręgosłupa, czy innych schorzeń tego typu za pomocą fizjoterapii.

Powstało wiele nowoczesnych, luksusowych i profesjonalnych miejsc jak na przykład klinika rehabilitacji, gdzie podczas trwania kilkudniowego pobytu możemy skorzystać z wielu terapii w celu przywrócenia funkcjonalności stawów i zniwelowania bólu różnego pochodzenia.

Kliniki i gabinety rehabilitacyjne dysponują oczywiście takim sprzętem, jak profesjonalne wózki inwalidzkie, lub kule inwalidzkie. Dzięki temu z dostępnych tam usług, mogą skorzystać również osoby mające trudność z samodzielnym poruszaniem się. Należy też pamiętać, że niektóre zabiegi, jak chociażby terapia manualna mogą osłabić pacjenta, a wstrzykiwanie osocza w kolano wywołać ból trwający nawet kilkanaście minut. Z tego względu takie akcesoria jak wózek i kule są niezbędnie w miejscach, gdzie pacjenci poddają się rehabilitacji.

Bardzo często po doznaniu groźnego dla zdrowia urazu, nawet po opuszczeniu kliniki, czy szpitala niezbędny okazuje się sprzęt ortopedyczny jak kołnierze, wkładki, które są niezbędne podczas leczenia zwłaszcza urazów mających podłoże zwyrodnieniowe. Natomiast po urazie mechanicznym unieruchamiają szyję, co stabilizuje ten odcinek kręgosłupa.

Sprzęt ortopedyczny może być również dedykowany dla ludzi zdrowych. Są to specjalistyczne wkładki do butów, które amortyzują stopę podczas chodzenia, co zapobiega efektowi bolących, zmęczonych stóp. Natomiast ci, którzy borykają się, na co dzień z poważnymi schorzeniami, jak ostroga kości piętowej mogą skorzystać z wkładek zwanych podpiętki, które odciążają tę część stopy. Istnieją również inne akcesoria ortopedyczne, jak na przykład wkładki dedykowane osobom z haluksami, albo takie dla dzieci z płaskostopiem. Nie tylko uśmierzają ból, ale też wspomagają leczenie szpatowatości i koślawości stóp.

Można wysunąć więc wniosek, że żadna rehabilitacja nie może obejść się bez specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Natomiast nawet najnowocześniejsze metody leczenia schorzeń narządów ruchu nie przyniosą pożądanych skutków, jeśli nie będą posiłkowane odpowiednio dobranym sprzętem ortopedycznym.

Ortmed – profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny.

Materiał Partnera