Data: 17 sierpnia 2018 Kategoria: Porady medyczne
Badanie wzroku za pomocą skanera DNEye® Rodenstock

Na czym polega badanie skanerem DNEye® Rodenstock?

Komfort widzenia to ogromna wartość, której na co dzień nie doceniamy, dopóki nasz wzrok nie zacznie się pogarszać. W wielu zawodach i codziennych czynnościach dokładne widzenie to podstawa, dlatego spadek jego jakości może rzutować na nasze życie bardzo mocno. Jak sprawdzić wzrok? Skaner DNEye® Rodenstock to innowacyjne urządzenie, które określa wadę z nieosiągalną dotychczas precyzją.

Badanie wzroku podstawą doboru okularów i soczewek kontaktowych

Wszechobecne monitory, wielogodzinne wpatrywanie się w obiekty tuż przed naszymi oczami, nadmiar sztucznego światła – to sprawia, że patrzenie zaczyna sprawiać dyskomfort i pogłębiają się wady wzroku, szczególnie jeżeli jesteśmy na nie genetycznie podatni. Jeżeli podejrzewamy, że możemy mieć wadę wzroku, należy udać się po poradę do lekarza okulisty albo salonu optycznego. Tam nasze oczy zostaną zbadane, a wada zmierzona. Można się udać np. do salonu Optyka Okularowa Krystian Bloch.

Badanie wzroku w poszukiwaniu wad optycznych oka obejmuje nie tylko odczytywanie przez pacjenta znaków z tablicy albo projektora, ale też pomiary gałki ocznej i ich reakcji, określenie subiektywnych odczuć pacjenta, a wreszcie przymiarki soczewek. Im bardziej precyzyjny sprzęt, tym wyższy komfort widzenia zapewnią dobrane na podstawie badania soczewki. Nowoczesnym urządzeniem o dużych możliwościach jest skaner DNEye® Rodenstock.

Badanie skanerem DNEye® Rodenstock

Skaner DNEye® Rodenstock łączy w sobie aberrometr frontu falowego i topograf rogówkowy. Jest to uniwersalny przyrząd pomiarowy o szerokich możliwościach. Pozwala nie tylko na badanie abberometrii i topografii, lecz także określenie parametrów, które dotychczas nie były brane pod uwagę. Uwzględniając te dodatkowe czynniki, można wykryć i zniwelować wady nieujawniające się podczas typowego badania wzroku, które znacząco wpływają na komfort widzenia.

Rogówka oka jest równie unikalna, jak odcisk palca, dlatego też jej precyzyjny pomiar jest bardzo ważny. Twoje oczy zostaną zmierzone za pomocą nowoczesnego precyzyjnego skanera aż w 1000 punktach pomiarowych. W ten sposób można będzie uwzględnić najmniejsze odstępstwa w budowie oka, tak aby w 100% wykorzystać potencjał wzroku. W odróżnieniu od tradycyjnych sprzętów pomiarowych skaner wykrywa nie tylko najpowszechniejsze wady, takie jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm, ale również aberracje wyższego rzędu, które odpowiadają za gorsze widzenie o zmroku. Ponadto, skaner mierzy grubość rogówki oraz wykonuje pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Co szczególnie ważne, skaner DNEye® Rodenstock jest jedynym urządzeniem na rynku, które daje możliwość przesłania informacji dotyczących refrakcji bliży i rozmiaru źrenicy pacjenta do systemu do zamawiania i produkcji soczewek. Dzięki temu pacjent otrzymuje soczewki dosłownie wykonane na miarę swojego oka.

Materiał Partnera