Data: 23 kwietnia 2018 Kategoria: Porady medyczne
krioterapia

Krioterapia jako metoda walki z hemoroidami

Hemoroidy to przykra i wstydliwa dolegliwość, która utrudnia codzienne funkcjonowanie. Może spotkać każdego bez względu na wiek. Na szczęście obecnie dostępne są skuteczne metody leczenia hemoroidów w różnych stadiach zaawansowania. Wysoką efektywność w usuwaniu hemoroidów i łagodzenia ich objawów wykazuje krioterapia. Jakie jest jej zastosowanie w walce z chorobą hemoroidalną?

Przyczyny hemoroidów

Hemoroidy to inaczej żylaki odbytu. Inna nazwa to guzki krwawnicze. Do rozwoju hemoroidów dochodzi, kiedy przepływ krwi przez naczynia krwionośne w odbycie jest utrudniony. W efekcie napełniają się one krwią nadmiernie i powiększają, a czasem pękają i krwawią. Co sprzyja hemoroidom? Opowiada specjalista z firmy Hemorosan, która specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań z zakresu leczenia żylaków odbytu:

Uwypuklenie ścian żył wynika utrudnieniami w przepływie krwi. Do powodów zaliczają się: dieta uboga w błonnik, zbyt małe nawodnienie, nadmierne spożycie alkoholu, używki. Hemoroidy idą w parze z takimi zaburzeniami pracy jelit, jak biegunki i zaparcia. Innym bardzo częstym powodem tworzenia się guzków krwawniczych jest długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej albo stojącej, które prowadzi do upośledzenia krążenia w miednicy małej i przestojów krwi w żyłach końcowego odcinka układu pokarmowego.

Hemoroidy są związane z postępem cywilizacyjnym: coraz bardziej przetworzoną żywnością i coraz mniej aktywnym stylem życia. Szacuje się, że w Polsce problem dotyczy co trzeciej osoby po 30. roku życia.

Objawy żylaków odbytu

Objawy hemoroidów są bardzo przykre i częściej to właśnie one, a nie ryzyko powikłań, są powodem, dla którego pacjent szuka pomocy. Oto symptomy choroby hemoroidalnej:

  • guzki w okolicy odbytu,
  • intensywnie czerwona krew na stolcu albo na papierze toaletowym,
  • uczucie niepełnego wypróżnienia,
  • obrzęk odbytu,
  • śluzowy wysięk z odbytu,
  • ból odczuwany w pozycji siedzącej.

Krioterapia – natychmiastowa ulga i skuteczne leczenie hemoroidów

Medycyna zarówno naturalna, jak i naukowa zna skuteczne metody walki z hemoroidami, dlatego nie należy unikać wizyty u specjalisty – może on nam skutecznie pomóc. Wyjątkowo efektywną, łatwą i pozbawioną skutków ubocznych metodą ich leczenia jest krioterapia.

Zimno łagodzi ból i świąd, obkurcza ściany żył, poprawia krążenie krwi i zmniejsza obrzęk. Stymuluje także uszkodzoną tkankę do odnowy. To wszystko sprawia, że krioterapia sprawdza się doskonale jako metoda leczenia hemoroidów! Co ważne, nie trzeba już liczyć na pomoc lekarza, aby przeprowadzić zabieg krioterapeutyczny. Można to zrobić we własnym domu. Służy temu krioaplikator Hemorosan. Jego budowa umożliwia nie tylko zabiegi, ale też łatwe aplikowanie maści przyspieszających leczenie. Pamiętaj, aby każdy rodzaj terapii konsultować z lekarzem!

Materiał Partnera