Data: 7 października 2019 Kategoria: Porady medyczne

Jakie akcesoria mogą okazać się przydatne podczas rehabilitacji?

Podczas profesjonalnie przeprowadzanej rehabilitacji pacjentom przydają się różnorodne akcesoria ortopedyczne. To dzięki nim w dużej mierze można dojść do pełnej formy fizycznej i zapomnieć o ograniczonej sprawności ruchowej.

Oczywiście takie produkty trochę pieniędzy kosztują, jednak nie trzeba ich kupować. Dobrym wyborem jest ich wypożyczanie, np. na okres kilku miesięcy. Dzięki temu po zakończonej rehabilitacji można oddać wypożyczone akcesoria i tym samym zaoszczędzić na tym procederze sporo pieniędzy.

W jakie akcesoria ortopedyczne inwestować?

Bardzo popularnym produktem ortopedycznym są przede wszystkim wózki inwalidzkie. Najbardziej przydają się po poważnych wypadkach, np. samochodowych. Wtedy też występuje zagrożenie zaburzeń ruchu, głównie w dolnych partiach ciała. Wielu pacjentom potrzebne są wózki, dzięki którym mogą się w ogóle poruszać, gdyż nie są w stanie robić tego na własnych nogach. W mniej drastycznych przypadkach wystarczające okazują się być kule ortopedyczne. Również one służą do poruszania się w okresie rekonwalescencji. Pacjenci mogą tym samym samodzielnie dotrzeć na zajęcia lub też wykonywać pewne czynności w swoim domu. W przypadku braku takich akcesoriów poruszanie się jest zdecydowanie utrudnione.

Komfortowe materace i łóżka rehabilitacyjne

W przypadku rehabilitacji bardzo ważną rolę pełnią także wszelkiego rodzaju łóżka rehabilitacyjne. To właśnie na nich wykonuje się większość ćwiczeń, gdy pacjenci nie mogą poruszać się na swoich nogach. Wielomiesięczne leżenie w takich łóżkach może okazać się przybijające, jednak jest to konieczne, aby rehabilitant mógł wykonać swoją pracę w stu procentach prawidłowo. To z pewnością opłaci się rehabilitowanym pacjentom, którzy po pewnym czasie będą mogli na nowo stanąć na własnych nogach i zacząć żyć pełnią życia. Takie łóżka należy jednak wyposażyć w materace przeciwodleżynowe. Jak wskazuje ich nazwa służą one temu, aby u pacjentów nie pojawiały się poważne i groźne odleżyny. Wybór takich materaców jest w dzisiejszych czasach bardzo szeroki. Zakupienie kompletu akcesoriów ortopedycznych to niezbędne przedsięwzięcie, jeśli rehabilitacja ma przebieg bez żadnych zaburzeń oraz przykrych niespodzianek. 

Sklep Ortmed – najlepszy sprzęt rehabilitacyjny.

Materiał Partnera