Data: 4 lutego 2020 Kategoria: Porady medyczne
mycie rąk

Higiena rąk w toalecie publicznej

Dbanie o higienę rąk to jedna z najprostszych i najskuteczniejszych metod profilaktyki zdrowotnej. Na dłoniach gromadzą się bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty, których największym wrogiem jest woda i mydło. Jak ważne są preparaty do mycia rąk i ich dezynfekcji? Sprawdzamy, czym myć ręce w toaletach publicznych, aby zabieg ten był skuteczny.

Jak ważne dla naszego zdrowia jest mycie rąk po wizycie w toalecie publicznej?

Mycie rąk, po skorzystaniu z toalety publicznej jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia i życia. Wiele chorób zakaźnych przenosi się poprzez zwykłe podanie dłoni lub dotykanie przedmiotów, które wcześniej trzymał ktoś inny. Dzieje się tak w przypadku łapania za klamki, poręcze, ekrany dotykowe, przyciski w komunikacji miejskiej, czy przy płaceniu gotówką. Z badań wynika, że 80% wszystkich infekcji rozprzestrzenia się przez kontakt dłoni, dlatego tak ważne jest, aby często i w sposób prawidłowy myć ręce.

Pracownik P.H.U. Silver twierdzi, że: „Skuteczność mycia dłoni zależy od zastosowanej techniki oraz, co jest bardzo ważne, czasu jaki jest poświęcany na tę czynność. Pamiętajmy o tym, aby właściwie wykorzystywać specjalistyczne środki”.

Przebywając w przestrzeni publicznej obcujemy z miejscami, które wcale nie wyglądają na brudne, a jednak takie są. Bakterie, grzyby i wirusy nie są widoczne gołym okiem i właśnie dlatego powinniśmy myć ręce, nawet wtedy, gdy wydają nam się one czyste.

Jak ważne jest to, czym myjemy ręce?

Aby skutecznie umyć ręce wystarczy woda, mydło i papierowy ręcznik. Woda najlepiej, aby była ciepła, lecz nie musi być gorąca. Mydło w płynie jest bardziej higieniczne od mydła w kostce. Oferta mydeł i płynów do dezynfekcji jest bardzo duża. Dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkowników. Stosowanie właściwych preparatów do mycia rąk jest niezbędne w szpitalach, gabinetach specjalistycznych, przemyśle spożywczym, kuchniach zbiorowego żywienia, przedszkolach, szkołach oraz wszędzie tam, gdzie higiena odgrywa kluczową rolę. Ekonomiczność oraz większa wydajność sprawiły, że ostatnio mydła w pianie cieszą się ogromną popularnością. Mimo dużej skuteczności działania są wyjątkowo delikatne dla wrażliwej skóry i nie powodują wysuszania, ani podrażnień. Beż żadnych oporów powinniśmy więc korzystać z różnorodności środków do higieny rąk.

Materiał Partnera