Data: 30 sierpnia 2017 Kategoria: Porady medyczne
środki czystości

Zadbaj o higienę w domu, w gabinecie i w restauracji. Jak to zrobić?

Czystość i higiena to nie tylko sprawy estetyczne. Mają one także bardzo duży wpływ na nasze zdrowie. Zaniedbanie higieny może skończyć się poważnymi problemami zdrowotnymi. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkim w miejscu, gdzie prowadzone są różne zabiegi medyczne, albo tam, gdzie przyrządzane jest jedzenie. Ale odpowiednia dbałość o higienę ma ogromne znaczenie także w naszych domach. Co zrobić, żeby pozbyć się wszystkich niebezpiecznych bakterii?

Higiena – dlaczego jest tak ważna?

Bez zachowania zasad higieny w domu lub w jakimś zakładzie usługowym – na przykład w restauracji czy u kosmetyczki, nie będziemy się czuć komfortowo ani bezpiecznie. Wynika to z tego, że higiena ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Widoczne zabrudzenia mogą nas odstraszać, jednak dla naszego organizmu najbardziej niebezpieczne jest to, czego nie widać – bakterie i wirusy, których w miejscach, w których zaniedbuje się higienę, jest mnóstwo. Zaniedbanie higieny może być powodem wielu nieprzyjemnych schorzeń. Ogólnie nazywa się je chorobami brudnych rąk, jednak nie zawsze ich powodem jest brak higieny osobistej. Często można się zarazić po prostu przebywając w miejscu, w którym nie utrzymano odpowiedniej higieny. Brak higieny może być przyczyną chorób skórnych, alergii lub infekcji pokarmowych.

Dbaj na każdym kroku

Ze względu na konsekwencje, jakie niesie ze sobą brak odpowiedniej higieny, warto dbać o nią na każdym kroku. Niezbędne są do tego oczywiście specjalne środki czyszczące, dezynfekujące i różnego rodzaju produkty jednorazowe – na przykład ręczniki papierowe lub rękawiczki. Sposób dbania o higienę należy oczywiście dopasować do miejsca – inaczej będziemy dbać o czystość w domu, inaczej w gabinecie kosmetycznym lub lekarskim, a jeszcze inaczej w restauracji. Ważne, by zawsze mieć pod ręką odpowiednie środki, które pozwolą nam pozbyć się niebezpiecznych bakterii. Szeroki wybór artykułów higienicznych oferuje firma Aseo Paper Sp. z o.o. Ze szczegółami jej oferty możemy szybko się zapoznać oglądając ten krótki filmik:

Firma swoje produkty sprzedaje w ilościach hurtowych – dla przedsiębiorstw i szpitali, oraz w formie detalicznej – dla klientów indywidualnych. Duży wybór i atrakcyjne ceny pozwolą każdemu zainteresowanemu ofertą znaleźć środki dbania o higienę, które spełnią wszystkie jego oczekiwania. Zakupy można robić także w sklepie internetowym, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy kupuje się duże ilości produktów.

Materiał Partnera