Data: 22 września 2017 Kategoria: Porady medyczne

Granulox – charakterystyka leku

Granulox jest innowacyjnym preparatem w aerozolu, który wspomaga proces leczenia chronicznych, przewlekłych ran, poprzez zwiększenie dotlenienia tkanek. Wysoka zawartość hemoglobiny oraz łatwa, bezdotykowa aplikacja sprawiają, że Granulox jest najskuteczniejszym i najwygodniejszym środkiem przyspieszającym gojenie trudnych ran.

Niedostateczne dotlenienie uszkodzonych tkanek jest główną przyczyną spowolnienia procesu gojenia – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Hexanova. Jest to często spotykany problem zwłaszcza w przypadku odleżyn, stopy cukrzycowej czy owrzodzenia podudzi. W celu przyspieszenia regeneracji tkanek, należy zadbać o ich dotlenienie.

Działanie preparatu Granulox

Zasada działania Granuloxu jest prosta. Spray należy rozpylić na oczyszczoną ranę. Wysoko skoncentrowana w preparacie hemoglobina, wiąże tlen z otoczenia i przenikając w głąb, transportuje go do podstawy rany. Prawidłowo dotlenione tkanki rozpoczynają procesy regeneracyjne, dzięki czemu organizm lepiej i szybciej radzi sobie z ich odbudową.

Skutki uboczne

W składzie preparatu znajduje się wysoko oczyszczona hemoglobina, będąca w 100% naturalnym nośnikiem tlenu, fenoksyetanol, czyli organiczny związek o działaniu bakteriobójczym, sól fizjologiczna oraz woda. Oznacza to, że Granulox jest w pełni bezpieczny dla użytkownika i nawet w przypadku znacznego przekroczenia zalecanych dawek nie występują działania uboczne.

Stosowanie leku Granulox

Lek Granulox jest płynem aplikowanym w aerozolu.  Taki sposób podawania preparatu eliminuje konieczność dotykania rany, dzięki czemu jest bardzo higieniczny, a aplikacja bezbolesna. Pojedyncza buteleczka zawiera 12 ml preparatu, co wystarczy na około 30 aplikacji. Lek należy nakładać na oczyszczoną ranę raz na 1 do 3 dni, w zależności od częstotliwości zmiany opatrunków.

Materiał Partnera