Data: 6 maja 2019 Kategoria: Porady medyczne

Drogerie internetowe – dlaczego ich ceny są dużo korzystniejsze?

Kupując te same produkty stacjonarnie i online zauważyć można pewną różnicę w cenach. Nie wynika to z promocji lub zaniżenia ceny kosmetyków, ale przede wszystkim z wydatków związanych z utrzymaniem punktu stacjonarnego. Na cenę składa się bowiem nie tylko koszt produkcji, ale wiele innych, o których bardzo często się zapomina.

Lokal, pensje kadry pracowniczej, magazynowanie

Głównym czynnikiem wyższych cen w przypadku drogerii stacjonarnych jest konieczność utrzymania lokalu. Wynajęcie pomieszczenia o dużym metrażu i w dogodnej lokalizacji to często ogromny koszt. Dodatkowo miejsce takie wymaga zatrudnienia przynajmniej kilku pracowników, w tym ekspedientki, ochroniarza, kierownika, kadrową. To kolejne wydatki, które kształtują cenę produktów. Ogromne marki drogeryjne potrzebują dodatkowo miejsca na magazynowanie produktów, dzięki czemu mają do nich łatwy i szybki dostęp. Każdy z tych czynników ma znaczenie dla wysokości cen.

Korzystniejsze warunki i częste promocje

Robiąc po raz pierwszy zakupy w sklepie internetowym liczyć można na specjalne zniżki. W przypadku drogerii stacjonarnej raczej nikt nie pyta, czy jest się wewnątrz pierwszy raz. Drogeria internetowa może częściej zaoferować swoim klientom korzystne promocje ze względu na to, że ponosi niższe koszty utrzymania działalności. Jedną z często stosowanych praktyk są zerowe koszty przesyłki przy zakupie za określoną kwotę. To korzystne rozwiązanie, które pozwala zakupić dobrej  jakości produkty w niższej cenie, bez konieczności wydawania dodatkowych kwot na dostawę lub, jak w przypadku sklepów stacjonarnych, na dojazd.

Ceny to nie wszystko

Drogerie online oferują znacznie więcej niż atrakcyjne ceny. To przede wszystkim bogata oferta zarówno popularnych, jak i niszowych marek. Nie ma obaw, że w poszukiwaniu jednego kosmetyku konieczne będzie odwiedzenie kilku drogerii usytuowanych w różnych częściach miasta. Nie traci się więc czasu, oszczędza się czasem nawet spore kwoty, a do tego w łatwy sposób zakupić można trudno dostępne produkty.

Materiał Partnera