Data: 30 stycznia 2018 Kategoria: Pielęgnacja ciała i SPA

Zalety poddawania się masażom relaksującym

Masaż relaksacyjny – dla ciała i ducha
Masaże są znane od wieków i stanowią ważny element medycyny naturalnej. Przejęła je także współczesna medycyna, ponieważ zbawienne działanie tych zabiegów zostało potwierdzone naukowo. Jednym z najczęściej wykonywanych masaży, które można zalecić każdemu, nawet osobom w pełni zdrowym, są masaże relaksacyjne.

Masaż relaksacyjny pozwala na wyciszenie organizmu, a pośrednio też ducha – mówi specjalistka z Gabinetu Tutti Beauty w Gliwicach. – Rozluźnia mięśnie, usuwa stres i zmęczenie, pozwala przez dłuższą chwilę nie myśleć o zmartwieniach, a to odciąża głowę. Warto pamiętać, że wypoczęty umysł pracuje lepiej i często zdarza się, że dopiero wtedy, gdy jesteśmy w pełni zrelaksowani, nasuwają nam się najlepsze pomysły i rozwiązania trapiących nas problemów.

Dotykanie ciała w określony sposób jest po prostu przyjemne. Poddając się masażowi, mamy czas wyłącznie dla siebie i możemy się w pełni rozluźnić. W toku codziennych zawsze pilnych spraw pełna regeneracja i błogie lenistwo to coś, czego nam brakuje, a co raz na jakiś czas jest nam niezbędne do tego, aby móc dalej funkcjonować na najwyższych obrotach.

Rodzaje masażu relaksacyjnego
Każda kultura wypracowała własne techniki masażu relaksacyjnego. Niemniej zawsze chodzi o to, aby ukoić ciało. Dlatego stosuje się łagodne, płynne ruchy i niewielki nacisk. Delikatny masaż relaksacyjny pobudza krążenie, dzięki czemu po zabiegu czujemy przypływ energii.
Dla zwiększenia efektu relaksacji do masażu dołącza się dodatkowe doznania, np. przez zastosowanie olejków aromatycznych o właściwościach kojących. Ciekawą wersją masażu relaksacyjnego jest masaż stemplami ziołowymi. Wspomagają one usuwanie toksyn i pobudzają procesy odnowy komórkowej. Ma to pozytywny wpływ na samopoczucie i wygląd. Sam zabieg jest bardzo przyjemny, bo stemple są ciepłe i pachnące. Zioła, które zawierają, można dostosować do indywidualnych potrzeb.
Właściwości relaksujące i lecznicze łączy w sobie masaż misami kokosowymi. Usuwa on objawy przemęczenia, obrzęki limfatyczne i napięcie mięśniowe. Usprawnia pracę układu limfatycznego, co przekłada się na szybsze usuwanie toksyn z organizmu i sprawniejszą regenerację komórek, w tym skóry. Z zabiegu wychodzimy więc wypoczęci i piękniejsi!

 

Materiał Partnera