Data: 12 lutego 2020 Kategoria: Pielęgnacja ciała i SPA
pieluchy dla niemowląt

Tanie pieluszki idealne dla niemowląt

Niemowlęta wymagają szczególnej uwagi i troski, dlatego trzeba dla nich wybierać najlepszej jakości produkty. Nieodzownym elementem są pieluszki, które muszą wyróżniać się delikatnością, a także wysoką chłonnością. Kilkadziesiąt lat temu dostępne były jedynie pieluchy tetrowe, które trzeba było dokładnie prać i wyparzać przed każdym użyciem. Obecnie jednak standardem stały się jednorazowe pampersy, które są dużo wygodniejszą opcją zarówno dla rodziców, jak i malucha.

Pieluchy dla noworodka

Wśród dostępnych na rynku pieluszek, można znaleźć specjalne warianty dla noworodków. Występują one w bardzo małym rozmiarze i są wykonane ze specjalnych materiałów, które nie podrażniają delikatnej skóry malucha. Pieluszki takie są zaprojektowane tak, aby były wygodne dla dziecka, a niektóre modele posiadają specjalne wycięcie na pępek.

Pieluszki dla noworodków powinny być stosowane w pierwszych dniach życia – mówi specjalista z firmy Euro – Drogeria. – Są wyjątkowo miękkie, a dodatkowo ułatwiają gojenie pępka, gdyż nie są usztywniane w górnej części. Ponadto często posiadają wycięcie, dzięki czemu nie podrażniają gojącej się rany – dodaje. Pieluszki dla niemowląt są także bardzo chłonne, co pozwala ograniczyć ich częstotliwość zmieniania, nie zakłócając tym samym snu malucha.

Jakie powinny być pieluszki dla niemowląt?

Wybór pieluszek jest tak zróżnicowany, że młodzi rodzice mogą mieć problem ze zdecydowaniem się na konkretny rodzaj. Pieluchy dla niemowląt różnią się marką i ceną, a także przeznaczeniem i rozmiarami. Najlepsze produkty wcale nie muszą być drogie, gdyż nawet tanie pieluszki muszą spełniać określone standardy jakości i bezpieczeństwa. Podczas wyboru należy przede wszystkim wziąć pod uwagę to, aby pieluchy dla niemowląt były:

  • w odpowiednim rozmiarze,
  • dopasowane do wieku i wzrostu dziecka,
  • hipoalergiczne,
  • wykonane z miękkich materiałów, niepodrażniających delikatnej skóry,
  • łatwe w zdejmowaniu i zakładaniu,
  • chłonne, a jednocześnie nie powodowały odparzeń.

Oprócz pieluszek ważna jest odpowiednia higiena dziecka. W tym celu warto się zaopatrzyć w chusteczki nawilżane, zasypkę oraz delikatne płyny do kąpieli z właściwościami nawilżającymi.

Gdzie kupić tanie pieluszki dla niemowląt?

Kupując pieluszki dla niemowląt, należy przede wszystkim kierować się ich jakością. Nie oznacza to, że trzeba wydawać na nie fortunę tymbardziej, że zapas szybko się kończy. Dobrym pomysłem na zakup pieluszek od znanych marek, które zdobyły zaufanie wśród rodziców, jest skorzystania ze sklepu z niemieckimi środkami czystości. Kosmetyki dla dzieci i pieluchy z Niemiec wyróżniają się najwyższą jakością, a przy tym dostępne są w korzystniejszych cenach niż ich polskie odpowiedniki.

Materiał Partnera