Data: 3 stycznia 2020 Kategoria: Pielęgnacja ciała i SPA

Peeling lekarski Salipeel Lic – przynosi ulgę cerze trądzikowej

Trądzik to choroba skóry, który wbrew pozorom dotyczy nie tylko nastolatków, ale również dorosłe osoby. Sprawdzonym sposobem walki z nieestetycznymi wypryskami, grudkami i innymi stanami zapalnymi jest kwas salicylowy, który ma właściwości złuszczające, antyseptyczne i antybakteryjne.

W opinii ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki fantastyczne efekty w terapii przeciwtrądzikowej daje peeling lekarski Salipeel Lic. Czym charakteryzuje się ten zabieg i jak szybko pojawią się pierwsze rezultaty? Jakie inne problemy dermatologiczne rozwiązuje?

Salipeel Lic – poznaj działanie kwasu salicylowego i pozbądź się trądziku

Bazą peelingu medycznego Salipeel Lic jest kwas salicylowy, który słynie z wielu cennych właściwości i ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Należy on do grupy kwasów beta-hydroksylowych (BHA) i występuje naturalnie w roślinach. Zaaplikowany na twarz, pozwala szybko i skutecznie usunąć zanieczyszczenia, zrogowaciały naskórek i przyspiesza proces gojenia szpecących krostek – przenika do głębokich warstw skóry, dzięki czemu doskonale radzi sobie nawet z bardzo zaawansowanym trądzikiem. 

Peeling chemiczny Salipeel Lic, stymuluje też odnowę naskórka i redukuje widoczność blizn. To nie wszystko. Kwas salicylowy zmniejsza łojotok skóry i rozjaśnia przebarwienia, poprawiając koloryt cery i przywracając jej zdrowy, młodzieńczy blask. Jest także pomocny przy zapaleniu mieszków włosowych. Moc działania kwasu zależy od jego stężenia, preparaty do użytku domowego zawierają 1-2%, peelingi chemiczne cechują się stężeniem na poziomie 10-20 % (posiadają tzw. właściwości keratolityczne). Warto dodać, że mimo tak wszechstronnego działania, kwas salicylowy jest bardzo łagodną substancją, niezwykle rzadko wywołuje podrażnienia, co niewątpliwie jest jego dużą zaletą. Czasami po zabiegu pacjenci odczuwają lekkie szczypanie skóry, pojawia się rumień oraz chwilowe powiększenie wykwitów skórnych. Jednak symptomy te, nie są niczym nienaturalnym i samoistnie ustępują w ciągu kilku dni.

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać oczekiwane efekty? Jedna wizyta w gabinecie specjalisty w większości przypadków nie wystarczy – potrzeba kilku sesji, aby przywrócić skórze pożądany wygląd (częstotliwość i liczba zabiegów omawiana jest z lekarzem medycyny estetycznej podczas wstępnej konsultacji)

Innowacyjny peeling Salipeel Lic – kto powinien skorzystać z jego działania?

Z korzyści, jakie oferuje peeling chemiczny z kwasem salicylowym, powinny skorzystać przede wszystkim osoby, które mają trądzikową (trądzik młodzieńczy, grudkowy) i łojotokową cerę. Zabieg Salipeel Lic skutecznie redukuje zaskórniki i rozszerzone pory, łagodzi stany zapalne skóry i zapobiega powstawaniu nowych wyprysków. Z efektów pozabiegowych będą zadowoleni również Ci pacjenci, którzy chcą zlikwidować blizny potrądzikowe, zmniejszyć widoczność plam barwnikowych, odblokować pory skóry i spłycić drobne zmarszczki.

Najważniejsze przeciwwskazania do peelingu Slipeel Lic

Salipeel Lic, jak wiele innych zabiegów – nie może być wykonany u każdego pacjenta. Do głównych przeciwwskazań, jakie uniemożliwiają poddanie się peelingowi chemicznemu z użyciem kwasu salicylowego zalicza się:

  • alergie skórne,    
  • egzema,
  • łuszczyca,   
  • ciężkie     stany zapalne skóry,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • aktywna opryszczka,
  • doustna kuracja retinoidami,
  • przerwanie ciągłości skóry,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • świeża, mocna opalenizna.

Podsumowując, peeling chemiczny z kwasem salicylowym, wykazuje dużą skuteczność w redukcji różnego rodzaju problemów dermatologicznym, przy niemal zerowym ryzyku podrażnień i działań niepożądanych. Jest łagodny i bezpieczny – a osiągnięte rezultaty są naprawdę długotrwałe i spektakularne.

Jeśli cierpisz z powodu trądziku i chcesz skorzystać z dobroczynnego działania kwasu salicylowego, więcej informacji na temat peelingu chemicznego Salipeel Lic znajdziesz na tej stronie internetowej: https://klinikamiracki.pl/

Materiał Partnera