Data: 28 kwietnia 2016 Kategoria: Pielęgnacja ciała i SPA, Porady medyczne
domowe kapiele

Odkryj moc domowej kąpieli!

Obowiązki, pośpiech w życiu i stres mają zły wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jednak nie jesteśmy w stanie wyeliminować ich z naszego życia. W związku z tym musimy w szczególny sposób zadbać o odpoczynek i relaks, które pozwolą się odprężyć, zregenerować siły, zdobyć nowe pokłady energii i odzyskać radość. Te wszystkie dobrodziejstwa zapewniają kąpiele wodne. Co więcej, nie trzeba jechać do drogiego SPA ani wydawać mnóstwo pieniędzy na gabinety odnowy. Odrobina fantazji, kilka gadżetów i poniższe porady wystarczą, aby samemu przygotować relaksacyjną i zdrowotną kąpiel we własnym domu! Dowiedz się, jaki wpływ na Twój organizm ma relaksująca kąpiel.

Niezastąpiony wpływ kąpieli na organizm

Lecznicze kąpiele pozytywnie oddziałują na cały organizm – relaksują, wyciszają, koją nerwy, odstresowują, pomagają wyzwolić endorfiny i są wielką przyjemnością dla ciała i zmysłów.

Z drugiej strony mają duże znaczenie dla naszego zdrowia. Upiększają skórę, leczą choroby skórne, eliminują niedoskonałości, łagodzą podrażnienia, nawilżają i zmiękczają. Co ważne, taka kąpiel zmniejsza bóle mięśni, stawów i kręgosłupa! Pomaga również zwalczyć inne dolegliwości, poprawia krążenie, zwiększa naszą odporność. Dodatkowo, jeśli przygotujemy odpowiednio kąpiel oraz wzbogacimy ją o minerały i wartościowe składniki, dostarczymy organizmowi niezbędnych mikroelementów i witamin. Poznaj najlepsze przepisy na domową kąpiel leczniczą!

Jaką wodę wybrać?

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór odpowiedniej wody, w której przygotujemy kąpiel. Aby to zrobić, sprawdźmy, jaki wpływ na nasz organizm ma ciepła i zimna woda.

Ciepła i gorąca woda przede wszystkim rozgrzewa organizm i relaksuje ciało, jest również pomocna w eliminowaniu różnego rodzaju bólu. Dla odmiany zimna woda pobudza, odpręża, daje prawdziwy zastrzyk energii, a co najważniejsze – poprawia krążenie.

Wybierzmy zatem odpowiednią temperaturę w zależności od naszych potrzeb. Osoby z różnymi chorobami powinny wziąć również pod uwagę zalecenia lekarza. Sprawdź, jak przygotować domową kąpiel!