Data: 12 sierpnia 2018 Kategoria: Pielęgnacja ciała i SPA
Lampy LED w kosmetologii – charakterystyka lamp kosmetycznych

Kosmetyczne lampy LED. Nowoczesna technologia na służbie kosmetologii

Nie da się ukryć, iż oświetlenie LED, cenione ze względu na swoją funkcjonalność i energooszczędność, zdominowało współczesny rynek. Technologia ta jest chętnie wykorzystywana w przemyśle, budownictwie i aranżacji wnętrz, a ostatnio sięgają po nią coraz to nowsze branże, w tym kosmetologia. Jakie wyróżniamy rodzaje lamp kosmetycznych LED, do czego one służą i czym się charakteryzują?

Lampy LED bezcieniowe

Wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne, czy będzie to malowani paznokci, wykonywanie makijażu, czy koloryzacja, np. przy użyciu henny, wymagają ogromnej precyzji i skupienia, a także… dobrej jakości sprzętu. Ważna jest przy tym nie tylko najwyższa jakość używanych kosmetyków, ale również dodatkowych akcesoriów wykorzystywanych przy wykonywaniu zabiegów. Chodzi tu przede wszystkim o oświetlenie, które ma kluczowe znaczenie dla dokładności działania. Światło wykorzystywane w kosmetologii, zarówno w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, jak i w warunkach domowych, powinno być przede wszystkim odpowiednio mocne, ale również bezpieczne dla wzroku. Nie bez znaczenia jest także energooszczędność. Wszystkie te cechy łączy w sobie innowacyjna technologia LED, która wykorzystywana jest również w artykułach dla kosmetologii, takich jak lampy bezcieniowe. Są to specjalne lampy biurkowe generujące jasne, rozproszone światło o chłodnym odcieniu bieli, które eliminuje problem cieni i znakomicie nadaje się do pracy przy biurku, doskonale uwidaczniając nawet najdrobniejsze detale. Przy pomocy takich lamp wykonuje się m. in. pedicure, manicure i inne zabiegi wymagające wyjątkowej precyzji. Wygodę w użytkowaniu tego typu lamp zapewnia możliwość podłączenia przy pomocy kabla USB.

Lampy do paznokci

Nie ulega wątpliwości, że lakiery hybrydowe to przyszłość kosmetologii. Manicure i pedicure wykonywane przy użyciu tego rodzaju lakierów to obecnie jedna z najpopularniejszych usług świadczonych przez profesjonalne kosmetyczki, jak również zabiegi chętnie przeprowadzane samodzielnie w domowym zaciszu. Lakiery hybrydowe zapewniają trwały i spektakularny efekt, ale wymagają również specjalnych narzędzi, przede wszystkim odpowiedniej lampy do paznokci. W tym celu wykorzystuje się technologię LED w połączeniu z UV, co pozwala na skuteczne utwardzanie wszelkiego rodzaju lakierów hybrydowych oraz żeli. Innowacyjna technologia LED jest przyjazna dla wzroku i emituje mocne, stabilne światło, zapewniając sprawną i wygodną obsługę. Nowoczesne lampy kosmetyczne do paznokci, które znajdziemy w ofercie renomowanych sklepów z kosmetykami takich jak SEOL Cosmetics, dają wiele możliwości wykonywania manicure i pedicure hybrydowego. Pozwalają na wybór mocy i czasu pracy, posiadają różne tryby utwardzania, a także udogodnienia takie jak wentylator czy sensor ruchu automatycznie uruchamiający pracę urządzenia. Dzięki temu korzystanie z lakierów hybrydowych i żeli jest jeszcze bardziej wygodne, zajmuje mniej czasu i zapewnia doskonały efekt wizualny. Jak więc widać, technologia LED ma niebagatelne znaczenie we współczesnej kosmetologii.

Materiał Partnera