Data: 2 stycznia 2020 Kategoria: Pielęgnacja ciała i SPA

Jak przygotować paznokcie do malowania?

Zadbane i pomalowane paznokcie są kobiecą wizytówką.  Odpowiedni kształt lub kolor paznokci bywa również dopełnieniem modnej stylizacji. W dodatku malowanie paznokci jest pewnego rodzaju relaksem oraz czynnością, którą lubi wiele pań. Jednak zanim przystąpimy do malowania należy odpowiednio przygotować paznokcie. Domowy manicure nie jest wcale trudny, wystarczy znać kilka podstawowych zasad. Jakich?

Przygotuj domowy zestaw do manicure

Aby lakier na paznokciach utrzymywał się jak najdłużej i nie odpryskiwał musimy odpowiednio przygotować nasze paznokcie. Jak mówią specjalistki z Akademii Semilac Pauliny Pastuszak:

Do wykonania domowego manicure potrzebne nam będą cążki i nożyczki, pilniki, drewniane patyczki oraz produkt do zmiękczania skórek, polerka, ciepła woda i mydło.

Jest to absolutne minimum, dzięki któremu bez trudności przygotujemy paznokcie do malowania.

Od czego zacząć przygotowania paznokci do malowania?

Jeśli na paznokciach posiadamy już lakier to należy go zmyć za pomocą zmywacza do paznokci oraz wacika kosmetycznego. Kiedy na płytce paznokcia nie znajduje się już żaden lakier, należy je umyć pod ciepłą wodą przy użyciu szczoteczki oraz mydła. Tak przygotowanym paznokciom możemy nadać odpowiedni kształt, który uzyskamy za pomocą pilnika. Jeśli mamy długie paznokcie i chcemy je skrócić, najlepiej sprawdzą się pilniki gruboziarniste. Natomiast paznokcie krótkie i delikatne lepiej spiłować pilnikiem drobnoziarnistym. Pamiętaj, aby kształt i długość paznokcia dostosować do budowy palców oraz kondycji paznokci.  Kiedy uzyskamy pożądany kształt oraz długość paznokcia, przystępujemy do usuwania skórek. Jak to zrobić? Najlepiej umieścić dłonie na 5-10 minut w misce z ciepłą wodą. Możesz dodać również odrobinę mydła. Następnie nanosimy preparat zmiękczający skórki. Po kilku minutach przystępujemy do odsuwania skórek za pomocą drewnianych pałeczek. Nadmiar skórek usuwamy za pomocą cążek. Zwróćmy uwagę na to, aby nie obcinać ich zbyt głęboko, ponieważ możemy uszkodzić płytkę paznokcia.  Jednym z ostatnich kroków jest wyrównanie powierzchni paznokcia poprzez polerowanie. W tym celu należy użyć specjalnej polerki. Warto wiedzieć, że polerowanie zmniejsza grubość paznokcia, tym samym go osłabiając. Dlatego tą czynność należy wykonywać z uwagą.  Jeśli już zmatowimy i wyrównamy płytkę paznokcia, należy ją przed położeniem bazy odtłuścić za pomocą specjalnych preparatów. Następny krok to nałożenie bazy oraz ulubionego koloru lakieru. Po wyschnięciu lakieru użyjmy oliwki, która odżywia skórki.

Materiał Partnera