Data: 22 stycznia 2020 Kategoria: Pielęgnacja ciała i SPA
zabiegi na cellulit

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit jest mankamentem sylwetki, którego ciężko się pozbyć. Poza podstawowymi zaleceniami, jak odpowiednie nawadnianie organizmu, regularna aktywność fizyczna i zdrowa dieta, warto też poddawać swoje ciało specjalnym zabiegom. Ich zadaniem jest redukcja tego nieestetycznego problemu, jakim jest cellulit. Radzimy w jaki sposób można się go pozbyć.

Czym jest cellulit?

Cellulit to nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, wody i produktów przemiany materii. Zazwyczaj pojawia się on na udach, pośladkach, ramionach i brzuchu, stając się koszmarem i źródłem kompleksów wielu jego posiadaczek.

Cellulit powstaje wtedy, gdy pod tkanką podskórną powstają obrzęk zakłócający funkcjonowanie sąsiednich tkanek łącznych oraz zaburza cyrkulację krwi i limfy. W takiej sytuacji dochodzi do rozrastania się komórek tłuszczowych (adipocytów), które następnie rozkładają się skórze w sposób nieregularny, tworząc nierówności i zagłębienia – tłumaczy ekspert reprezentujący Perfect Glamour.

Przyczyny pojawiania się cellulitu mogą być różne, jednak najczęściej jest on wynikiem zaburzeń hormonalnych, nieodpowiedniej diety, zbyt małej aktywności fizycznej lub żylaków.

Jak można pozbyć się cellulitu?

Cellulit jest przypadłością, z którą walczy się bardzo ciężko. Choć można próbować zredukować go w sposób naturalny zmieniając dietę, pijąc więcej wody i włączając aktywność fizyczną, to jednak najlepsze efekty osiągnąć można dzięki odpowiednim zabiegom.

Zabiegi na cellulit wykonuje się w salonach kosmetycznych lub gabinetach medycyny estetycznej. Do tych najpopularniejszych należą:

  • karboksyterapia – zabieg ten polega na wprowadzenie dwutlenku węgla pod skórę, aby przyspieszył spalanie tłuszczu i poprawił metabolizm, należy powtarzać go dwa razy w tygodniu przez osiem tygodni,
  • mezoterapia – w tym zabiegu wstrzykuje się substancję poprawiającą krążenie i przyspieszającą spalanie tłuszczu w miejsca, na których występuje cellulit; taki zabieg jest bezbolesny, ale koniecznie należy wykonać go w serii czterech zabiegów,
  • endermologia – jest to masaż podciśnieniowy oddziałujący na tkankę łączną, który pozytywnie wpływa na krążenie żylne i limfatyczne, a także wzmacnia włókna elastyny i kolagenu; najlepsze efekty otrzymuje się po serii co najmniej dwunastu zabiegów,
  • drenaż limfatyczny – masaż, którego celem jest pobudzenie krążenia krwi i limfy, udrażnia węzły chłonne, najlepsze rezultaty przynosi seria dwudziestu zabiegów wykonywanych raz na dwa tygodnie,
  • body wrapping – zabieg polegający na nakładaniu na ciało ujędrniającego preparatu i owinięciu go folią, pobudza krążenie limfy i krwi, przyspiesza spalanie tłuszczu oraz likwiduje obrzęki, zaleca się wykonanie serii dziesięciu zabiegów.
Materiał Partnera